COD japāņu restorāns

COD japāņu restorāns: atsauksme

Pagājušajā novembrī ar draugiem kādā brīvdienu vakarā devos uz COD restorānu baudīt japāņu ēdienus. Biju šo restorānu ievērojis jau iepriekš, tapēc jau labu laiku gribēju to apmeklēt. Tad nu devāmies visi kopā uz COD restorānu pirmo reizi, ar nepacietību izpētīt ēdienkarti un pieredzēt japāņu atmosfēru kopumā.

Šajā rakstā atsauksme par COD restorāna piedāvājumu, interjeru un atmosfēru. 

Raksta titulbilde veidota no COD restorāna FB lapā atrodamajiem attēliem.

Pirmais autentiskas japāņu garšas restorāns Latvijā

COD ir mūsdienīgs japāņu restorāns pašā Rīgas centrā, Tērbatas ielā 45. Tas ir pirmais restorāns Latvijā, kas piedāvā nogaršot autentisku japāņu virtuvi mūsdienīgā izpildījumā. 

Restorāna apakšstāvā ir paslēpies arī stilīgs kokteiļu bārs ar īpašu atpūtas vietu – lounge zonu. Tur var doties pirms vai pēc galvenās maltītes un baudīt bārmeņu radītos kokteiļus. 

Paša restorāna atrašanās vieta ir viegli atrodama – tā no ārpuses ir labi pamanāma, taču uzreiz ir grūti paredzēt, kas sagaida restorāna iekštelpās. No ārpuses restorāns izskatās patīkami atturīgā stilā, kā jau japāņu restorānam pienākas.

Atmosfēra

Dodoties uz restorānu, tajā valdošā atmosfēra ir noteicošais faktors, kas parūpējas par viesu komfortu. Galvenais atmosfēras veidotājs nereti ir tieši interjers, ko tematiskos restorānos novērot ir visinteresantāk. Protams, svarīgi ir arī galda piederumi un fona mūzika, par ko tālāk šajā sadaļā.

Atturīgs japāņu interjers

COD japāņu restorāns interjers

Kopumā iespaids par interjeru veidojās sekojošs – grezns, bet atturīgs. Restorāna iekštelpas atstāj eleganta un smalka restorāna iespaidu. Modernais japāņu interjers dizains parasti tiek balstīts uz minimālisma principiem, tīrām līnijām, dabīgiem materiāliem. COD japāņu restorāns lika manīt par koka izmantojumu interjerā, kas radīja omulīgu atmosfēru.

Interjerā tika izmantoti tādi dizaina elementi kā no griestiem nākošie japāņu skaistie sakuras ziediņi. Tie lieliski papildināja telpu, piešķirot Japānas autentisko simbolismu, vienlaikus noturot restorāna interjeru gaumīgi minimālu. Japāņi mēdz teikt, ka mazāk ir vairāk – less is more, ko lieliski var redzēt arī COD restorāna iekārtojumā.

Restorānā galdiņi ir izvietoti divos stāvos, mēs ar draugiem bijām pagrabstāvā. Arī labierīcības bija augstākajā līmenī. Patīkami iekārtotas, tīras un ar jauku mūziku fonā.

Galda piederumi

galda piederumi cod restorānā

Ejot uz restorānu, ir interesanti pievērst uzmanību tam, vai galds ir saklāts jau pirms ierašanās vai tas tiek uzklāts tikai pēc ierašanās. Šajā gadījumā galda piederumus mums atnesa vēlāk. Runājot par dizainu, trauki un galda instrumenti bija oriģināli un stilīgi. Tie bez šaubām papildināja atmosfēru un veicināja vispārīgo japāņu restorāna pieredzi.

Tā kā pasūtīto ēdienu skaits bija visai liels, tad spējām izbaudīt arī pēc iespējas vairāk trauku variācijas. Patika kontrasts starp oriģinālajiem, raibajiem traukiem un vienkāršajām, elegantajām glāzēm.

Fona mūzika

Arī fona mūzikai ir liela nozīme. Mūsu apmeklējuma laikā dzīvās mūzikas nebija, taču fonā skanēja labi izvēlēta mūzika, kas papildināja atmosfēru.

Ēdienkarte labi reprezentē restorānu

Ar COD restorāna ēdienkarti ļoti ērti var iepazīties arī viņu mājaslapā – ja ir tāda vēlme. Uz vietas no ēdienkartes viss bija pieejams. Pati ēdienkarte ir ar plašu piedāvājumu, no kā izvēlēties. Ēdieni no japāņu virtuves sadalīti uzkodās, Robata grils piedāvājumā, suši, veģetārajā piedāvājumā un desertos.

Piedāvājumā ir daudzi mums pašiem nepierasti un jauni ēdieni, ko ar prieku arī izmēģinājām. 

Cenu līmeni varētu vērtēt kā augstu, četratā COD restorānā atstājām aptuveni 200 EUR rēķinu. Jāpiebilst gan, ka restorāns ir smalks un līdz ar to cenas šķita atbilstošas. Šī ir vieta, kur doties svinēt kādu īpašu notikumu vai svarīgu dzīves mirkli. Tā šo tikšanos ar draugiem arī uztvērām.

Apkalpošana un personāls

Mūs sagaidīja laipni un atbilstoši. Uzreiz tika paņemtas mūsu drēbes. Pasūtījumu pieņēma atbilstošā laikā, aptuveni pēc 5 minūtēm.

Viesmīle bija laipna un zinoša – izstāstīja, kas ir pieejams, kā arī dalījās ar saviem un šefpavāra ieteikumiem. Arī uz mūsu uzdotajiem jautājumiem tika sniegtas kompetentas atbildes. Dzērieni nedaudz aizkavējās, taču visu pārējo atnesa ļoti laicīgi. Uzkodas atnesa aptuveni 10 minūšu laikā.

Ēdiena kvalitāte un garša

COD japāņu restorāns ēdiens

Lai spētu pēc iespējas vairāk uztvert un piedzīvot japāņu patieso garšo, mēģinājām pasūtīt pēc iespējas dažādāku piedāvājumu. Kopā pasūtījām gan uzkodas, gan arī siltos ēdienus. 

Lūk, daži no ēdieniem, ko pasūtījām:

  • Edamame pupiņas, 3 EUR;
  • Miso zupa ar jūras veltēm, 5.50 EUR;
  • Jaunlops ar saldo kartupeļu kroketēm, 18 EUR;
  • Sašimi tuncis, 11.5 EUR;
  • Saldais kartupelis ar yuzu-miso, 5.50 EUR;
  • Lasis ar cukurzirņiem, 19.50 EUR;
  • Nigiri, sašimi un gunkani pēc izvēles.

Katrs pasūtījām vairākus dažādus ēdienus, pēc iespējas un attēliem mēģināju interesantākos no tiem uzskaitīt sarakstā. Atsevišķi pa vienam pasūtījām arī dažādus nigiri, gunkani un sašimi. To cenas gabalā variē no 2 EUR līdz pat 11.50 EUR.

Oriģināls ēdienu noformējums

COD japāņu restorāns ēdiens

Ēdieni tika pasniegti ļoti laipni – bija arī šefpavāra kompliments. Kopumā maltīte bija bez šaubām mums latviešiem neierasts garšu piedzīvojums. Jāpiebilst, ka tas bija tieši tas, ko sagaidījām no japāņu virtuves. Viss garšoja patiesi lieliski – gardi, svaigi un sulīgi. Ēdienu kvalitāte šeit ir augstākajā līmenī.

Kā jau redzams no rakstā pievienotajiem ēdienu attēliem, katrs pasūtītais ēdiens izskatās kā īstens mākslas darbs. Noformējums bija izteiksmīgs – var redzēt, ka katrai detaļai tika pievērsta īpaša uzmanība.

Protams, patika arī tas, ka bija šefpavāra kompliments. Tas gan bija ēdiens no ēdienkartes, taču joprojām patīkami! 

Dzērieni

COD japāņu restorāns dzērieni

Tā kā restorānam ir atsevišķs bārs, tad saldo ēdienu vietā nolēmām pasūtīt kokteiļus. Par savu lēmumu rezultātā bijām ļoti priecīgi, jo kokteiļi bija oriģināli un gardi. Arī šajā pasūtījumā izvēlējāmies rīkoties pēc dažādības principa, katrs pasūtot ko pavisam citu.

Kokteiļi maksāja aptuveni 8 EUR līdz 11 EUR cenu kategorijās. Kopumā dzērienu karte ir  ļoti plaša, tiek piedāvāti gan oriģinālie COD kokteiļi, gan arī vīni, stiprie alkoholi un bezalkoholiskie dzērieni.

Par saviem pasūtītajiem dzērieniem priecājāmies arī vizuāli – noformējums arī lika par sevi manīt. 

Kopvērtējums – COD japāņu restorāns

COD japāņu restorāns kopvērtējums

COD japāņu restorāns pelnīti ir ieguvis 5 zvaigznes no manis – katrā jomā. Grūti izvēlēties, kam dot priekšroku, jo viss bija atbilstoši standartiem.

Atmosfēru palīdzēja veidot ne tikai piemērotais restorāna interjers, bet arī mūsu sagaidīšana. Bija interesanti vērot japāņu interjeru un to, kā dizaineri veiksmīgi tikuši galā ar japāņu simbolikas sapludināšanu ar moderno minimālismu. Tas tik tiešām ļāva sajusties kā glaunā un izsmalcinātā restorānā ar autentisku noskaņu.

Ēdiena kvalitāte, garša un noformējums bija tieši desmitniekā – šajā gadījumā apaļā pieciniekā.

Noteikti dosimies uz šo restorānu vēl kādu reizi, īpaši tad, ja gribēsies atzīmēt kādu svarīgu dzīves notikumu. Šī ir vieta, ko jau esam pārbaudījuši un nu jau arī iecienījuši.

Mūsu blogā iespējams atrast arī citu autoru atsauksmes par dažādiem restorāniem. Ieskaties rakstos Casa Nostra – autentiskā itāļu restorāna atsauksme vai Telpaugu ieskautais Herbārijs – restorāna atsauksme.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *