Casa Nostra restorāna atsauksme

Casa Nostra – autentiskā itāļu restorāna atsauksme

Kādā Novembra piektdienas vakarā kopā ar sievu devāmies uz restorānu satikt sen neredzētu draugu pāri. Tā kā kopš pandēmijas sākuma jau labu laiku nebija būts restorānā, tā izvēli veicām īpaši rūpīgi. Gala rezultātā nonākot pie draugu ieteikuma izvēlēties restorānu Casa Nostra.

Par Casa Nostra bijām dzirdējuši daudz labas atsauksmes, īpaši atsaucoties uz autentiskajām itāļu picām un patīkamo atmosfēru. Daudz nedomājot izvēlējāmies šo restorānu par mūsu tikšanās vietu un lieliski pavadījām vakaru.

Šajā rakstā aprakstīju mūsu pieredzi Casa Nostra restorānā sākot ar interjeru un atmosfēru līdz pat gardajiem ēdieniem, ko pasūtījām vakara gaitā.

Mājīgs itāļu restorāns

Galdiņu restorānā rezervējām iepriekšējā dienā. Pieņemot rezervāciju, mums apgalvoja, ka laimīgā kārtā esam paspējuši tieši uz pēdējo brīvo galdiņu 4 personām. 

Uz restorānu devāmies ar auto. Casa Nostra restorāns atrodas Klusā Rīgas centra pašā sirdī, Elizabetes ielā 10B. Restorāna apkārtne piektdienas vakarā bija visai apmeklēta, tā kā nedaudz nācās papūlēties ar auto novietošanu. Veiksmīgi novietojām to maksas stāvvietā pavisam īsas pastaigas attālumā no Elizabetes ielas. 

Restorāns no ielas ir visai labi pamanāms. Novembra mēnesī uz ielas vēl saglabājušās detaļas no restorāna terases, piemēram, starpsienas, kas nodala galdiņus.

Casa Nostra

Atmosfēra

Dodoties uz kādas kultūras restorānu, arī atmosfērā pavisam pašsaprotami sagaidām kādas kultūras iezīmes. Tā kā Casa Nostra ir itāļu restorāns, šo sajūtu viņiem pavisam noteikti izdevās nodot arī apmeklētājiem. Gaisā jūtams itāļu ģimeniskums un patīkamā vienkāršība, fonā dzirdama itāļu valoda, jo viesmīļi savā starpā nereti sarunājās itāļu valodā.

Restorānā esošie galdiņi izvietoti ar palielām atstarpēm, tāpēc vispār netraucēja blakus galdiņu  kaimiņu tuvums. Tā kā biju šajā restorānā pirmo reizi, nezinu, vai tas bija viņu standarta izvietojums vai distancēšanās prasību noteikums.

Ņemot vērā, ka restorāns atrodas puspagrabā, tad arī radītā sajūta šķiet līdzīga – vislabākajā nozīmē. Telpas ķieģeļu griesti un sienas mazliet atgādina senatnīgu vīna pagrabu. Kopējā atmosfēra tiek radīta silta un mājīga.

Interjers

Casa Nostra ir iekārtots kā mājīgs un ģimenisks itāļu restorāns. Sienas rotā dažādi interjera noformējumi, kas pauž stāstu par restorāna idejisko izcelsmi Itālijā, kā arī tā vēsturi tepat pie mums Latvijā.

Pandēmijas ierobežojumu dēļ starp galdiem ir norobežojumi. Protams, ka tas daļēji grauj vispārējo interjeru un tā estētiku, taču tāda ir šī brīža realitāte. Jebkurā gadījumā tas nemaz netraucēja, jo interjers atstāja patīkamu iespaidu. 

Mūsu galdiņa tuvumā bija liela izmēra televizors, kur tika rādīti skati no Itālijas dienvidiem. Apmeklējuma laikā tos pašus skatus redzējām kādas 4 reizes, līdz ar to ieteikums no manas puses būtu šo video izveidot nedaudz garāku, lai tik daudz neatkārtojas.

Restorānā ir divas labierīcības – sievietēm un vīriešiem, ar nelielu norobežotu uzgaidāmo telpu ar izlietni. Labierīcības bija tīras un sakoptas, taču ļoti vienkāršas. Mūsdienās nereti ierasts, ka restorānos arī labierīcībās ir kaut kāds īpašs noformējums vai detaļas, kas apmeklētājiem liek sajusties kā augstas kvalitātes restorānā.

Casa Nostra galda piederumi

Galda piederumi

Arī izvietotajiem galda piederumiem restorānā bieži vien ir liela loma. Tā ir lieta, kurai es vienmēr pievēršu uzmanību – apzināti vai nē. Casa Nostra restorānā galda piederumi nebija izvietoti uz galda uzreiz, tie tika atnesti vēlāk. Paši piederumi bija vienkārši, taču ērti un gaumīgi. 

Fona mūzika

Mūsu apmeklējuma laikā fonā skanēja mūzika, taču tā bija pietiekami neuzkrītoša, lai to pārāk nemanītu. Sarunāties netraucēja.

Uzskatāma un saprotama ēdienkarte

Casa Nostra ēdienkarte

Ēdienkarte piedāvā visai šauru un specifisku piedāvājumu, taču papildus tai ir atsevišķi izdrukāts arī dienas īpašais piedāvājums. Dzērienu karte ir atsevišķa, cietos pelēkos vākos. Trūka priekšstata par to, kurš ir dzērienu kartes sākums un kuras ir beigas – vienkāršā priekšpuse uzreiz neļāva to saprast.

Pamata ēdienkarte ir uz vienas ielaminētas lapas – attēlā redzamās tumšās lapas. Vienā pusē redzams itāļu picu piedāvājums, bet otrā pusē citi itāļu tradicionālie ēdieni: uzkodas, salāti, zupas, pamatēdieni un deserti. Piedāvājumu nevar nosaukt par pārlieku plašu, taču to ir viegli uztvert un līdz ar to arī vienkāršāk izvēlēties. 

Viss, ko pasūtījām, bija pieejams. Cenu līmenis ir vidējs, ko šādā restorānā arī sagaidījām – pēc ēdienu nobaudīšanas, cenas bija atbilstošas sagaidītajam.

Apkalpošana un personāls

Casa Nostra uzkodas

Ierodoties restorānā, mūs uzreiz sagaidīja apkalpojošais personāls. Kādu minūti gan nācās pagaidīt, šķita, ka atsevišķš zāles pārzinis gan viņiem nav. Sliktu iespaidu par restorānu tas noteikti neatstāja.

Viesmīļa attieksme bija laipna un patīkama. Pirms veicām pasūtījumu, vairākas reizes atnāca apjautāties, vai esam izlēmuši. No sākuma bijām atnākuši divatā – arī tad atnāca apjautāties vai jau kaut ko pasūtīsim, vai sagaidīsim pārējos viesus, kas bija ļoti viesmīlīgi. Pie pasūtījuma veikšanas paspējām arī mazliet aprunāties, kas radīja tādu nesteidzīgu sajūtu. 

Kopumā patīkama komunikācija un apkalpošana – kādā brīdī viesmīlis pat izstāstīja mums joku un vēsturisku gadījumu. Sajūta kā ģimenes restorānā, kur personāls jau strādā vairāk kā 10 gadus.

Ēdiena kvalitāte un garša

Casa Nostra ēdiens

Ēdiens nebija jāgaida ilgi, tas tika atnests tieši laikā. Tā kā sarunājāmies ar sen nesatiktiem draugiem un arī nebijām pārlieku izsalkuši, lieliski pavadījām laiku arī gaidot maltīti.

Kopā pasūtījām sekojošus ēdienus:

  • Bruschetta ar tomātiem un Baziliku, 6.5 EUR (dienas īpašais piedāvājums);
  • Fritētas tīģergarneles un kalmāri, 18.50 (dienas īpašais piedāvājums);
  • Lielie dienas salāti (salāti, ķiršu tomāti, rukola, mocarella di Bufalo siers, tuncis, kukurūza), 12.50;
  • Pica Casa Nostra (tomātu mērce, mocarellas siers, mocarella di Bufalo siers, ķiršu tomāti, rukola, olīveļļa), 12.90;
  • Pizza ITALIA (mocarellas siers, tomētu mērce, vītināts šķiņis, rukola, parmezāna siers),  12.90;
  • Mājas vīns un Prosecco.
Casa Nostra

Vispirms tika atnestas uzkodas un salāti – nedaudz vēlāk atnesa arī picas. Daļa uzkodu (garneles un kalmāri) vēl nebija visas apēstas, tāpēc viesmīlis apjautājās, vai var nest jau picu, ko apstiprinājām. 

Bija šefpavāra kompliments – pie rēķina katram tika atnests pa šotam ar Limončelo! Šis žests ļoti patika, jo atgādināja par kopīgo atpūtu Itālijas Alpos.

Ēdienu noformējums

Ēdienu noformējums bija visai vienkāršs – nekas pārlieku īpašs. Taču neradās arī sajūta, ka kaut kā trūktu. Galu galā pica un salāti nav īstie ēdieni, kuru noformēšanā nepieciešams pārcensties. Pasūtītā Bruschetta uzkoda tika uzservēta uz liela šķīvja, kas bija vienkārši un skaisti vienlaikus. 

Ēdienu garša un kvalitāte

Par ēdiena garšu bijām stāvā sajūsmā, jo viss bija patiešām ļoti garšīgi. Picas bija bagātīgas un picu maize arī gana garda, lai apēstu visu, neatstājot garoziņas. Vietām garoziņa bija nedaudz apsvilusi, bet tas piederas pie autentiskās itāļu picas. Katru mēnesi Casa Nostra restorāns eksperimentē ar picu topingiem jeb sastāvdaļām, tā kā bijām priecīgi izmēģināt konkrēto pasūtījumu.

Visas sastāvdaļas bija ļoti baudāmas arī atsevišķi. Viss bija svaigi taisīts un uzreiz mums atnests, ko varēja viegli noprast. Salātos bija svaigas un kraukšķīgas salātu lapas, patika dažādo sieru kombinācijas picās. Arī uzkodas ļāva izbaudīt autentiskas itāļu garšas – jūras veltes un klasisko Brušetu.

Dzērieni

Casa Nostra

Dzērienu karte bija visai plaša, taču mēs izvēlējāmies ļoti vienkāršus un ierastus dzērienus. Vēlējāmies nogaršot Casa Nostra mājas vīnu un pasūtījām arī Prosecco. 

Mājas vīns bija gards un kvalitāte iepriecināja. Es pats baudīju mājas sarkanvīnu, kam nav nepieciešama īpaša temperatūra. Restorāna apmeklējuma beigās pasniegtais šefpavāra kompliments Limoncello šotu formātā bija auksts, tātad atbilstoši sagaidītajam.

Kopvērtējums

Casa Nostra kopvērtējums

Kopumā vērtējot, lieliski pavadījām laiku Casa Nostra restorānā ar draugiem, kā arī ļoti izbaudījām pasniegtās maltītes. Ir grūti izvēlēties, vai pirmajā vietā pēc kvalitātes likt ēdienu vai apkalpošanu, jo abi bija vienlīdz patīkamā līmenī. 

Atmosfēra

Restorānā valdošā atmosfēra bija patīkama, arī pie interjera manāmi piedomāts. Atskatoties uz pieredzi, rodas vien daži komentāri par pavisam mazām atmosfēras nepilnībām, kā, piemēram, par atkārtoto attēlu video vai labierīcību iekārtojumu, kas nesniedz iespaidu par izcilu kvalitāti, kur būtu padomāts par katru mazāko detaļu.

Tas, protams, nekādā ziņā nenozīmē, ka atmosfēra bija slikta. Uzturēšanās restorānā bija ļoti patīkama, ar dažām mazajām piezīmēm, kuras palīdzētu restorānam tiekties uz izaugsmi. Līdz ar to atmosfēras vērtējumu šoreiz nomēru ar 4 zvaigznēm.

Ēdiena kvalitāte

Pasūtīto ēdienu sastāvdaļas bija svaigas, maltītes gatavotas uz vietas. Garšas bija izcilas un pilnībā atbilstošas sagaidītajam. Līdz ar to 5 zvaigznes.

Apkalpošana un personāls

Arī apkalpošana un viesmīlis vakara beigās atstāja pozitīvu iespaidu, kas liek apkalpošanu novērtēt ar 5 zvaigznēm. 

Noteiktu ieteiktu šo restorānu saviem draugiem un paziņām kā lielisku vietu, kur baudīt gardus un autentiskus itāļu ēdienus.

Droši vien, ka kādreiz aiziešu vēlreiz.

Šajā blogā atradīsi vēl citu cilvēku atsauksmes par dažādiem restorāniem. Ieskaties – Berga Bazāra pērle – atsauksme par restorānu Andalūzijas suns vai Tex-Mex pagalms vasarīgai atpūtai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *