ko darīt Rīgā

Ko darīt lietainā dienā Rīgā?

Kā Latvijas galvaspilsētai, Rīgai, ir daudz ko piedāvāt pat lietainā dienā. Pilsētas daudzie muzeji ir tikpat pievilcīgi kā skaistās kafejnīcas. Kam seko dažādi kultūras notikumi uz Rīgas lielajām skatuvēm. Kā arī fitnesa entuziasti lietus laikā var saņemt lielisku atpūtu – tomēr daudziem rodas jautājums, ko darīt Rīgā tad, ja ārā pa logu nav pats skaistākais laiks?

Tas bieži vien var kalpot par traucēkli aizraujošām aktivitātēm. To ņemot vērā, esam sagatavojuši rakstu par idejām, ko darīt Rīgā tad, ja saulīte aiz loga šodien nespīd. 

Aktīvā atpūta Rīgā

aktīvā atpūta Rīgā

Daudzos ekskluzīvos sporta centros, piemēram, Sporta komplekss Ķeizarmežs, ir iespējams nodarboties ar neparastiem sporta veidiem telpās. Rīgā iespējams apmeklēt arī iecienītos batutu parkus, kur gan mazi, gan lieli var aizmirst par drēgnajiem laikapstākļiem. Kā arī, brīvdienās, lietus laikā Rīgā var spēlēt boulingu vai braukt kartingā trasē.

Ja Rīgas apmeklējuma laikā  vēlaties uzturēt labu fizisko formu, varat apmeklēt arī kādu no pilsētas modernajiem peldbaseiniem. Ķīpsalas peldbaseins ir lieliski piemērots peldēšanas entuziastiem, kā arī peldētājiem, kuri apmeklē baseinu profesionālu mērķu vadīti.

Daudzās sporta zālēs Rīgā ir iespēja uz laiku nodarboties arī bez abonementa. Neatkarīgi no laikapstākļiem, ikvienam, kas īpaši aktīvi sporto, ir iespējams nepārtraukt muskuļu veidošanas treniņus, visu atvaļinājumu laiku. 

Rīgas kafejnīcu apmeklējums

Rīga ir slavena ar savām senajām kafijas dzeršanas tradīcijām tālu aiz valsts robežām. Visā pilsētā ir dažādas vēsturiskas kafejnīcas ar iespaidīgu vēsturi. 

Tā vietā, lai atvaļinājuma lietainajā dienā drūzmētos, ceļotāji var sanākt kopā uz mājīgu pēcpusdienu kādā no Rīgas kafejnīcām. Neliela galda spēle padarīs lietainu pēcpusdienu vēl jautrāku. Vai arī, kafejnīcas apmeklējuma laikā, ceļotāju grupa var plānot nākamās dienas aktivitātes. Pie gardas kūkas gabaliņa un smaržīgas kafijas tases var uzrakstīt arī skaistu pastkarti, ko nosūtīt mājās palikušajai ģimenei. Daudzās kafejnīcās var atrast arī jaukus suvenīrus, kas jums atgādinās par lieliskajām brīvdienām Rīgā.

Lai atrastu mājīgu un jauku vietu, kur pasēdēt lietainā laikā, ieskaties rakstā – labākā kafija restorānos un kafejnīcās, kurā uzzināsi labākās ieteiktās vietas, ko iesakam apmeklēt ikvienam.

Iepirkšanās suvenīru veikaliņos

Ja meklējat kādu suvenīru, Rīgas vecpilsētā – Vecrīgā,  jūs ātri atradīsiet to, ko meklējat. Kā arī, centrā esošais iepirkšanās centrs Origo, ļaus netraucēti iepirkties, arī lietus laikā. Tirdzniecības centra restorānos un kafejnīcās būs iespējams atpūsties un atalgot sevi ar gardu kafiju.

Rīgas centra veikaliņi piedāvā gan tradicionālus individuālus izstrādājumus, gan slavenu dizaineru jaunākās kolekcijas. Ja laikapstākļi  to atļauj, noteikti jādodas uz Centrāltirgu. Pilsētas lielākajā tirgus laukumā var atrast svaigu vietējo pārtiku un daudz dažādus neparastus rokdarbus.

Latvijas iepazīšana muzejos

Rīgā ir vairāki muzeji, piemēram, militārās vēstures muzeji, kuros vēsturi var iepazīt klātienē. Latvijas militāro vēsturi var iepazīt Latvijas Kara muzejā. Šeit eksponātu pirmsākumi meklējami viduslaikos, un tie spēj ieinteresēt ikvienu interesentu.

Rīgas muzejos ir daudz liecību par galvaspilsētas unikalitāti. Bērniem muzeji ir daudz ko izdomājuši, lai Rīgas pilsētas vēstures iepazīšanu padarītu interesantāku. Mākslas cienītāji var doties iespaidīgā ceļojumā pa glezniecības laikmetiem Laikmetīgās mākslas muzejā vai Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā. Savukārt, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā var izmēģināt daudzas lietas, kas aizrauj gan lielus, gan mazus pētniekus.

Iepazīšanās ar kultūru

Rīgas modernajos kinoteātros visu gadu tiek demonstrētas jaunākās filmas. Starp vislabāk novērtētajiem kinoteātriem ir kinoteātris Splendid Palace, Forum Cinemas un kinoteātris Citadele. Pirms un pēc filmas varat uzkavēties iekārtotajās atpūtas telpās, ja laikapstākļi ārā vēl neļauj izbaudīt Rīgu brīvā dabā.

Ja Latvijas galvaspilsētas apmeklējuma laikā vēlaties ko mazliet augstvērtīgāku, apmeklējiet teātri. Katru dienu var izvēlēties kādu no daudzveidīgajām programmām – no vieglām līdz melodramatiskām. Rīga piedāvā arī dažādas operas un baleta izrādes.

Populārākās vietas, kurās atrodami kultūras pasākumi, ir šādas:

  • Latvijas Nacionālā opera un balets 
  • Latvijas Nacionālais teātris
  • Dailes teātris
  • Digital Art House (teātris ar tam pievienotu mākslas galeriju)

Ja vēlaties baudīt kultūru par zemāku cenu, iesakam dodieties uz kādu no daudzajiem kultūras centriem. Rīgas mikrorajonos, kas parasti nav tik pārpildīti ar tūristiem, vienmēr var redzēt jautrus un izklaidējošus priekšnesumus. Bet pirms tam iesakam internetā sameklēt aktuālo dienas programmu.

Rīgas baznīcu apmeklējums

Rīgā ir vairākas baznīcas, kas dažādos laikos piedāvā izklaidējošas ekskursijas gida pavadībā. Viens no slavenākajiem Rīgas apskates objektiem neapšaubāmi ir Rīgas Doma baznīca. Baznīcas arhitektūras veikums un daudzās skulptūras, regulāri apbur ikvienu apmeklētāju.

Vairākas reizes dienā ir iespējams uzkāpt Rīgas Doma tornī, kas ir īpaši noderīgi lietainā laikā. Pilsētā ir arī Rīgas Svētā Pētera baznīca un Rīgas Svētā Jēkaba Katedrāle, kuras arī ir vērts apskatīt.

ko darīt Rīgā

Lieliska atpūta ikvienam

Ja esat atradis jauku viesnīcas numuriņu Rīgā, kopā ar ģimeni vai partneri, varat baudīt netraucēto un mierīgu atpūtu. Atkal kopā radiet rokdarbus, spēlējiet jautras spēles  vai atpūtieties SPA. Atpūtas laikā ar maziem bērniem varat doties izzinošās ekskursijā vai atpūsties ar mājas SPA.

Tie, kas ceļo uz Rīgu ar bērniem, pirms došanās ceļā var meklēt arī bērnu pieskatīšanas iespējas uz vietas. Šādā veidā mazie bērni vienmēr būs labi aprūpēti, bet jūs paši varēsiet vienkārši atpūsties un aizmirst par pelēko lietaino dienu.

Pat ja tas nav tas, ko vēlaties baudīt atvaļinājumā, filmas viesnīcas TV  var kļūt par pievilcīgu alternatīvu, līdz Rīgā atkal spīdēs saule un jūs beidzot atkal varēsiet nodoties dažādām aktivitātēm. Ir tik daudz lietu, ko darīt Rīgā arī lietainās un drūmākās dienās.

Lai izdodas atpūsties, neskatoties uz laikapstākļiem!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *