atsauksme par krodziņu Ķirmis

Gardākās karbonādes Rīgā – atsauksme par krodziņu Ķirmis

Šajā blogā veidojam atsauksmes galvenokārt par restorāniem, kuros ne tikai maltīte ir pats svarīgākais, bet arī iegūtā pieredze. Taču tad, kad atrodam patiešām atsauksmes cienīgas vietas, kā krodziņš Ķirmis, nodomājam, ka ir vērts padalīties. Jāatzīmē, ka atsauksme par krodziņu Ķirmis netiks salīdzināta ar restorānu atsauksmēm.

Bieži no Ķirmja esmu pasūtījusi ēdienu uz mājām, taču pirms pāris nedēļām, februārī, pirmo reizi devos uz krodziņu paēst uz vietas. 

Šajā rakstā lasāma atsauksme par krodziņu Ķirmis, omulīgu vietu, kur labi paēst un palutināt sevi ar lielām porcijām.

Apslēptā pērle uz Matīsa ielas

atsauksme par krodziņu Ķirmis
Attēls ņemts no Google Maps

Krodziņš Ķirmis atrodas Rīgā, uz Matīsa ielas 30. Pirmais iespaids par krodziņu Ķirmis rodas ieraugot vietas izkārtni. Taču jāzina, ka ieeja krodziņā ir mājas pagalma pusē – tāpēc arī saukšu šo vietu par apslēpto pērli, jo daudzi manas paziņas šo vietu nav nemaz pamanījuši. 🙂

Mašīnu var novietot gan uz ielas, gan braucot iekšā pagalmā. Abos gadījumos gan par stāvvietu ir jāmaksā.

Kad mašīna ir noparkota, var arī doties iekšā krodziņā pa kāpnēm, kas ved uz pagrabiņu. Turpat pagalmā atrodas arī terase, kas gada siltajos mēnešos ir atvērta – omulīga un skaisti rotata ar ziedu stādiem. Tā kā devāmies uz Ķirmi februārī, terases apmeklējums izpalika. Ir iemesls atgriezties uz maltīti siltā pavasarī.

ķirmis adrese lokācija
Attēls ņemts no Google Maps

Atmosfēra krodziņā

Ienākot iekšā krodziņā, skatam pretī paverās bārs ar kasi. Tas liek saprast, ka dzērienu un ēdienu  pasūtīšana un apmaksa ir jāveic uzreiz. Ēdienkartes pie galdiem netiek nestas. Kad bijām izvēlējušies, ko pasūtīt, devāmies tālāk izvēlēties galdiņu.

Interjers

Bijām atnākuši divatā ar draugu, darba dienas otrajā pusē, līdz ar to cilvēku nebija daudz. Izvēlējāmies galdiņu, kuru patiesībā par galdiņu nenosauksi. Uzreiz pamanījām, ka krogā ir daudz lieli koka galdi, pie kuriem miera vējos var apsēsties 6-8 cilvēki. Prom ejot, pamanījām, ka otrā krodziņa pusē bija arī mazi galdiņi divām personām. Vietas pietiek visiem – arī lielam draugu vai ģimenes lokam!

Krodziņa interjers ir patīkams un omulīgs, ievērojot krodziņu klasiku – akmens materiāli apvienojumā ar koku. Vērojami arī moderni iekārtojuma akcenti, piemēras, jaunas un stilīgas lampas. Kopumā vieta patīkami iekārtota.

ķirmis iekārtoja dizains
Attēli ņemti no Ķirmja Google atsauksmēm

Galda piederumi

Galda piederumu ziņā krodziņš Ķirmis ne ar ko īpašu neizcēlās. Tā kā par šo vietu uzzinājām no labajām atsauksmēm par karbonādēm, skaidrs, ka ir jābūt labiem nazīšiem. Galda piederumi bija ‘’Lido’’ stiliņā. Ērti un vienkārši.

Šķīvji krodziņā ir apaļi, melnā krāsā, kas forši izceļ sierīgās karbonādes un krāsainos salātus. 

Fona mūzika

Tā kā krodziņu apmeklējām divatā, sarunājāmies un fona mūziku īpaši neievērojām. Kaut kas skanēja, bet ne ar ko neizcēlās. Šķiet, ka nebija tā, ka skanēja tikai izteikti latviešu dziesmas, piemēram. 

Un ja krodziņā arī ar mūziku paliek par garlaicīgu, redzējām, ka ir iespēja arī uzspēlēt galda spēles. 

Apkalpošana krodziņā

Tā kā pasūtījām ēdienus un dzērienus uzreiz pie ieejas, tad ārkārtīgi liela komunikācija ar viesmīli/bārmeni nebija. Personāls bija patīkami draudzīgs un pieklājīgs. Absolūti nav par ko sūdzēties.

Ēdienu gaidījām pavisam neilgi, maltīte tika sagatavota diezgan ātri. 

Ēdienkarte

Šī atsauksme par krodziņu Ķirmis galvenokārt tiek veidota tā ēdienkartes dēļ. Dizains ir patīkams un pārskatāms. Piedāvājums ir ļoti labs un plašs. Karbonādes, protams, ir visa centrā – ir pieejamas 9 dažādas karbonādes.

Kas krodziņiem bieži ir mazāk raksturīgs, ir plašas veģetārās opcijas. Ar to Ķirmis arī izteikti iepriecināja, jo ir pieejami ne tikai salāti, bet arī pastas, divu veidu burgeri un siera šnicele.

Pasūtītie Ķirmis ēdieni un dzērieni

Cenas pasūtītajiem aprakstiem tika ņemtas no Wolt aplikācijas, jo paši tās nepiefiksējām. Iespējams, ka uz vietas ir nedaudz atšķirīgi cipari. Tomēr var piebilst, ka pasūtām ēdienu no Ķirmja jau vairākus gadus un cenas ir paaugstinājušās pēdējo mēnešu laikā. 

Ēdieni un dzērieni, ko pasūtījām, ir sekojoši:

  • Vistas karbonāde zemnieku gaumē, kartupeļu daiviņas, ķiploku mērce, salāti, 9.80 EUR;
  • Siera šnicele, kartupeļu daiviņas, ķiploku mērce, salāti, 9.30 EUR;
  • Izlejamais kvass.
ķirmis karbonādes
Attēls ņemts no Ķirmis FB resursiem

Tā kā uzzinājām par Ķirmi tieši no viņu karbonāžu reputācijas, tad, protams, draugs gribēja nobaudīt tieši karbonādi. Viņa izvēle bija vistas karbonāde zemnieku gaumē, ar sieru un marinētiem gurķiem. 

Uz šķīvja tiek atnesta liela karbonāde, kas ir uzlikta pa virsu kartupeļiem. Salāti katru reizi ir citādāki, tas noteikti atkarīgs no konkrētās dienas un tā, kas krodziņa piedāvājumā ir svaigs. Nevienu reizi, kad esam pasūtījuši ēdienu no Ķirmja uz mājām, neesam vīlušies par ēdiena sastāvdaļu kvalitāti. 

Draugs novērtēja karbonādi galvenokārt tās izmēra un proporciju dēļ. Porcijas patiešām ir lielas un sātīgas. Arī pašas karbonādes izmērs ir patīkami liels un garša sulīga – ar sieru un marinētiem gurķiem kombinācija ir ļoti garda. 

atsauksme par krodziņu Ķirmis

Es, savukārt, pasūtīju siera šniceli, arī ar tām pašām piedevām. Uzreiz jāatzīst, ka kartupeļu daiviņas Ķirmī ir vienas no labākajām, ko esam baudījuši. 

Siera šniceles attēls gan ir no personīgajiem resursiem, uzņemts šī apmeklējuma laikā. Tā kā pati esmu ļoti liela siera mīle, tad vienmēr priecājos par veģetārajām opcijām, kur var nogaršot sieru. Tagad šī Ķirmja siera šnicele ir kļuvusi par manu iecienītāko maltīti. 

Porcijas patiešām ir lielas, siera šniceli vienmēr pasniedz divos gabalos. Ar ķiploku mērcīti un svaigiem salātiem – kombinācija ir izcila! 

Pasūtījām arī izlejamo kvasu, kas bija garšīgs un veldzējoši auksts. 

Kopvērtējums

atsauksme par krodziņu Ķirmis

Atmosfēra krodziņā bija tāda, ko sagaidījām. Viss iekārtots visai vienkārši, pieturoties pie akmens un koka elementiem. Tas patika. Atzinīgi gribās novērtēt arī modernos elementus, kas iejaukti krodziņa atmosfērā. Līdz ar to kopumā 5 zvaigznes, jo man par ko sūdzēties.

Ēdiena kvalitāte bez šaubām tiek vērtēta ar 5 zvaigznēm. Ķirmis ir kļuvis par vienu no mūsu iecienītākajām vietām, kur garšīgi paēst. Ēdienu sastāvdaļas vienmēr ir svaigas un gardas. Arī ēdiena temperatūra bija piemērota.

Apkalpošana krodziņā bija laipna un patīkama. Tā kā tas ir krodziņš, negaidījām īpašu apkalpošanas stilu. Viss bija pieklājīgi un laipni. Pie krodziņa apkalpošanas varam pieminēt arī lielās porcijas un draudzīgas cenas. Tas vienmēr priecē.

Kopumā atsauksme par krodziņu Ķirmis ir ļoti augsta, jo pieredze patiešām neraisīja nekādu vilšanos. 

Paldies, ka izlasīji mūsu atsauksmi!

Ik pa laikam veidojam atsauksmes, galvenokārt par restorāniem, taču nereti uzrakstām arī par kādu picēriju vai krodziņu.

Izlasi mūsu nesenākās atsauksmes – Itāļu restorāna Naples atsauksme un Austeru restorāna Buržujs atsauksme.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *