Andalūzijas suns

Berga Bazāra pērle – atsauksme par restorānu Andalūzijas suns

Septembra darba dienas vakarā vārda dienas svinībās satikos ar draugiem restorānā Andalūzijas suns. Kopā bijām 9 cilvēki, ieskaitot 3 bērnus. Tā kā šajā vietā jau biju bijis iepriekš, tad aptuveni zināju, kā tur izskatās un ko sagaidīt.

Iepriekš šo restorānu biju ievērojis kā rosīgu un mājīgu vienlaikus. Gada siltajā sezonā īpaši piesaistīja plašā terase, kas restorānam piešķir patīkamu atmosfēru. Šoreiz gan sēdējām restorāna iekštelpā. Šajā rakstā lasi vairāk par manu pieredzi restorānā Andalūzijas suns.

Pirmais iespaids par Andalūzijas suns restorānu

Andalūzijas suns pirmais iespaids
Attēls ņemts no Andalūzijas suns FB

Andalūzijas suns atrodas Rīgas centrā Berga Bazārā, Elizabetes ielā 83. Šī vieta atrodas pavisam netālu no mana darba, tāpēc uz turieni devos ar kājām. Tiem, kas brauc ar mašīnu, ir iespēja turpat uz ielas novietot auto maksas stāvlaukumā.

Restorāns redzams jau no Elizabetes ielas, tāpēc to var ērti atrast bez problēmām. Kad ierados, draugi jau gaidīja pie galdiņa, tāpēc zināju, kur doties. 

Kopējais pirmais iespaids bija labs un viss apmierināja. Šis restorāns jau no pirmās apmeklējuma reizes ir man palicis atmiņā ar rosīgu atmosfēru, ko pieredzēju arī šoreiz. Man īpaši patika, ka restorānā ir bērnu stūrītis, turklāt uz neliela paaugstinājuma. Tādējādi vecākiem nav jāsatraucas par saviem bērniem, jo stūrītis ir labi pārredzams arī no galdiņa. 

Atmosfēra restorānā Andalūzijas suns

atmosfēra
Attēls ņemts no Andalūzijas suns FB

Galvenie faktori, kas visbiežāk veido restorāna atmosfēru, ir interjers un mūzika. Šajā sadaļā godīgs vērtējums par Andalūzijas sunī valdošo atmosfēru.

Interjers

Atklāti sakot, tā kā nebiju šajā restorānā pirmo reizi, interjers palika otrajā plānā. Likās, ka viss jau ir zināms un pierasts. Līdz ar to ir grūti ko izcelt, taču visumā interjers ir ļoti omulīgi veidots. Varētu pate teikt, ka šeit valda neliela krodziņa atmosfēra, kas mums latviešiem visbiežāk jau asociējas ar omulību un mājīguma sajūtām.

Restorānā valda silts iekārtojums, jo interjerā ir daudz izmantots koks gan uz galdu virsmām, gan arī logu rāmjos. Galda virsmas bija atšķirīgas dažāda veida galdiņiem, kas piešķir telpai tādu patīkamu siltumu. Dažāda veida koks interjerā rada patīkamu atmosfēru, jo viss nav vienāds, perfekts un vēss. Kopumā patīkama atmosfēra, kurā nekas netraucē baudīt laiku kopā ar draugiem.

Mūsu galdiņš bija restorāna vidū netālu no labierīcībām. Ik pa brīdim, protams, kāds staigāja garām, taču visumā tas galīgi netraucēja.

Galda piederumi

Nereti galda piederumiem ir liela nozīme maltītes baudīšanā restorānā. Respektīvi, jo izsmalcinātāks restorāns, jo augstākas kvalitātes galda piederumi tiek sagaidīti. 

Andalūzijas suns restorānā trauki ir gaumīgi un nav nolietoti. Dakšiņas un nazīšus es pats būtu vēlējies labākus, taču saprotams, ka šis nav arī pašas augstākās klases restorāns.

Fona mūzika

Arī fona mūzikai parasti ir liela ietekme uz to, kā norisēs vakars restorānā. Vairākums restorānos parasti skan fona mūzika, atsevišķos gadījumos arī dzīvā mūzika. Andalūzijas sunī šovakar skanēja patīkama fona mūzika, taču pārāk to pat nepamanīju. Noskaņu noteikti netraucēja un ļāva baudīt vārda dienas svinības ar draugiem un netraucēti sarunāties.

Ēdienkarte

andalūzijas suns ēdienkarte

Restorāns Andalūzijas suns piedāvā plašu ēdienkarti, no kuras izvēlēties gardu maltīti. Ēdienkarte labi reprezentē restorānu, jo ir pieejams piedāvājums dažādu garšu un gaumes pārstāvjiem. 

Restorāna ēdienkarte ir pelēkā krāsā ar melniem burtiem. Tā kā vakara stundās valda krēsla, tad ne visu var tik labi saredzēt. Tāpēc gribētos nedaudz gaišāku lapu krāsu, lai ēdienu piedāvājums labāk izceļas. 

Ēdienu cenu līmenis ir vidējs. Uzkodas, salāti un zupas pieejamas ap 8 EUR cenu, savukārt pamatēdieni aptuveni 10 līdz 20 EUR līmenī. Kopumā cenas ir visai pieejamas un ierastas šāda līmeņa restorāniem, kur doties baudīt gardas vakariņas.

Apkalpošana

andalūzijas suns apkalpošana restorānā
Attēls ņemts no Andalūzijas suns FB

Ierodoties restorānā, mani pie durvīm neviens nesagaidīja, taču varbūt tas tāpēc, ka draugi jau gaidīja pie galdiņa un mērķtiecīgi devos pie viņiem. Viesmīle bija laipna un visai raiti pieņēma mūsu pasūtījumu. Apkalpošanu vērtēju kā draudzīgu – komunikācija bija brīva un nepiespiesta, un vienlaikus arī profesionāla.

Gaidījām aptuveni 10 minūtes līdz mūs apkalpoja. Ēdieni bija jāgaida aptuveni 35 minūtes. Pasūtītos ēdienus atnesa secīgi – vispirms dzērienus, tad uzkodas, tad visiem kopā salātus, zupu un pamatēdienus. Manu pamatēdienu atnesa 5 minūtes vēlāk, kad biju apēdis zupu. Kopumā viss kā nākas.

Ēdiena kvalitāte un garša

andalūzijas suns ēdieni

Pasūtījumā apkopoju savu, sievas un bērna pasūtītos ēdienus.

Ēdieni, ko pasūtījām:

  • Jūras velšu zupa Tom Yum ar kokospienu (8.5 EUR);
  • Marinētu baklažānu terīne ar liellopa malto gaļu un saulē kaltētiem tomātiem;
  • Cēzara salāti ar vistas fileju (8 EUR);
  • Burgers ar liellopu gaļas kotleti (10,5 EUR).

Pats pasūtīju jūras velšu zupu Tom Yum ar kokospienu, ko arī atnesa kā pirmo ēdienu. Kad zupu biju apēdis, tad man atnesa arī marinētu baklažānu terīni ar liellopa gaļu unsaulē kaltētiem tomātiem. Sieva pasūtīja cēzara salātus ar vistas fileju, savukārt dēls pasūtīja burgeru ar liellopa gaļas kotleti.

Ēdienu noformējums

Ēdienu noformējums bija labs – viss kā nākas. Īpaši nekas neizcēlās, man svarīgi bija tas, ka ēdiena sastāvdaļas bija svaigas un ēdiens kopumā skaisti izkārtots. Arī trauki bija labi saskaņoti, ko arī novērtēju kā pozitīvu lietu.

Pasūtīto ēdienu garša

Jūras velšu zupa Tom Yum ar kokospienu bija ļoti garda. Varēja labi novērtēt gan atsevišķās zupas sastāvdaļas, gan arī garšu kopumā. Zupas sastāvdaļas bija kvalitatīvas – to starp dažas tīģergarneles, lasis, kalmārs un vēl šādas tādas jūras veltes. Zupas buljons bija viegli pikants – ne par daudz, ne par maz. Tā kā esmu vidēji asu ēdienu cienītājs, šī zupa bija tieši laikā.

andalūzijas suns zupa

Runājot par pamatēdienu, atzīšos godīgi – īsti nezināju, kas ir baklažānu terīne, tāpēc biju gatavs pārsteigumam. Priecājos par savu izvēli, jo rezultāts bija ļoti gards. Baklažānu terīne, vienkārši runājot, bija liellopa gaļas kotlete, kas ievīta baklažāna strēmelītēs. Pamatēdiens pasniegts ar svaigiem dārzeņiem un klāt pievienotu mērcīti. Viss kopā garšoja lieliski! Arī mērce bija garda, vienīgi nebija līdz galam skaidrs, vai tā paredzēta gaļai vai salātiem. 

Cēzara salāti sievai ļoti garšoja – tie bija svaigi un klasiski, viss kā nākas. Dēlam burgers ar frī kartupeliem arī ļoti garšoja. Sūdzējās par to, ka mērces bijis par daudz, jo esot notecinājis bikses. Es savukārt varu piebilst, ka neatceros, ka jebkurš cits restorāna apmeklējums ar 8 gadnieku būtu citādāk beidzies. 🙂 

Ēdienu temperatūra nelika vilties. Man patīk ēst karstu zupu, un tā bija izcilā temperatūrā. Arī pamatēdieni bija tieši laikā. 

Dzērieni

andalūzijas suns dzērieni
Attēls ņemts no Andalūzijas suns FB

Dzērienu piedāvājumu pilnvērtīgi neizpētīju, jo zināju, ka gribu šovakar baudīt alu. Līdz ar to arī izvēlējos Grimbergen alu 0.5l, kam cena bija 5 EUR. Tas bija patīkami vēss un svaigs. Izvēlējos Grimbergen tumšo alu, jo visa vakara garumā vēlējos nobaudīt tikai vienu alu. Grimbergen tam ir ļoti piemērots. 

Esmu dzirdējis par Andalūzijas suņa plašo džina piedāvājumu. To tad varētu nobaudīt nākošajā reizē.

Kopvērtējums

andalūzijas suns kopvērtējums

Kopvērtējumā esmu iekļāvis restorāna atmosfēru, ēdiena kvalitāti un apkalpošanu. Trīs galvenās lietas, kas veido atsauksmes balstu.

Atmosfēra 

Dodoties uz restorānu, sagaidu izbaudīt ne tikai maltīti, bet visu pieredzi kopumā. Tieši tāpēc atmosfērai ir liela loma jebkurā restorānā. Tā ir atbildīga par visu vakaru, it īpaši, ja restorāns izvēlēts svētku svinēšanai.

Andalūzijas suns mums sagādāja patīkamu pieredzi, sniedzot lielisku atmosfēru. No 5 zvaigznēm izvēlos piešķirt 4 zvaigznes. 

Ēdiena kvalitāte

Uzreiz pēc atmosfēras restorānā uzmanība tiek vērsta uz maltīti. Visi pasūtītie ēdieni sagādāja patīkamas sajūtas, jo viss bija ļoti gards. Lai arī noformējums neizcēlās ne ar ko pārāk īpašu, priekšroku sniedzu garšai. Tā bez šaubām bija izcila, par ko arī 5 zvaigznes no manis.

Apkalpošana

Restorānā apkalpošana bija profesionāla un draudzīga. Pie durvīm mani gluži neviens nesagaidīja, savukārt pasūtījuma pieņemšana un ēdienu atnešana nesagādāja vilšanos. Līdz ar to 4 zvaigznes, lai ir vēl uz ko tiekties. 

Kopumā vērtējot pieredzi Andalūzijas sunī, viss veido ļoti labu sajūtu par restorāna apmeklējumu. Ēdiens bija vislabāk novērtēts, jo tur vispār nebija kur piesieties. Taču vērtējot vakaru kopumā, laikam tieši patīkamā atmosfēra ir tā, kas padara šo vietu tik īpašu.

Noteikti došos uz šo restorānu vēl.

Esam uzrakstījuši atsauksmes arī par citiem Rīgas restorāniem, piemēram, Telpaugu ieskautais Herbārijs – restorāna atsauksme un Fazenda restorāna Āgenskalnā atsauksme.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *