Tex-Mex uzkodas

Tex-Mex pagalms vasarīgai atpūtai

Kopā ar draugiem siltā vasaras pēcpusdienā biju Tex-Mex restorānā Rīgā Dzirnavu ielā 5. Tas ir viens no 3 TexMex restorāniem Latvijā, atrodas blakus spēļu zālei Klondaika pretī viesnīcai Radisson Blu Latvija. Atsaucoties drauga uzaicinājumam, uzrakstīju šo vienkāršo personīgo atsauksmi par to, kā man patika.

Kā jau tādos siltos vasaras vakaros reizēm sanāk – arī mēs aizsēdējāmies. Tas, protams, bija pateicoties lieliskajai draugu komplānijai, bet lielā mērā arī patīkamajai atmosfērai, kas bija mūsu izvēlētajā vietā.

Tex-Mex vasaras pagalms

Baudot vakaru restorāna Tex-Mex vasaras terasē ir ļoti vasarīga atmosfēra. Pārņem sajūta, ka būt kopā ar draugiem šajā vietā ir tieši tas, kas jādara siltajos vasaras vakaros. Šo sajūtu nodrošina iekšpagalma interjers – lampiņu virtenes, draudzīgās cilvēku čalas visapkārt. Un protams, arī draugu sabiedrība, ar ko esi kopā atnācis.

Krāsaini nokrāsotās iekšpagalmu sienas un lampiņu virtenes rada iespaidu, ka esi kādā dienvidu valstī. Daļa no galdiņiem nokrāsoti dažādās spilgtās krāsās, bet citi galdiņi ir klāti ar krāsainiem galda paliktņiem. Neesmu bijis Meksikā, tāpēc nevaru pateikt, cik šī sajūta atgādina Meksiku, bet ir jauki. Jo tumšāks paliek, jo ir patīkamāk.

Iekštelpās sanāk ieiet vien tāpēc, lai apmeklētu labierīcības. Tās ir tīras un gaumīgas. Varbūt varētu būt plašākas, bet situācijā, kad terase bija pilna, rindas neveidojās.

Viena lieta, kas man personīgi traucē, ir lielie televizori. Kad centies izbaudīt laiku ar draugiem jaukās sarunās, gribas fokusēties uz cilvēkiem. Bet lielās, spožās un kustīgās bildītes ekrānos uzbāzīgi novērš uzmanību.

Apkalpošana

Apkalpošana man ļoti patika. Tā bija sirsnīga un draudzīga, brīžiem pat familiāra, bet vienlaikus labā līmenī. Ar līmeni domājot to, ka viesmīļi pārzināja ēdienkarti, spēja dot ieteikumus, pasūtījumu pieņēma un veica nekļūdīgi.

Kas ir svarīgi – apkalpojošais personāls bija pietiekošā daudzumā. Neradās sajūta, ka esi aizmirsts un pamests, kāda ik pa laikam rodas citās vietās. Viesmīle arī pati ik pa laikam pienāca laipni apvaicāties, vai viss ir labi un vai nav nepieciešams vēl kas dzerams vai uzkožams. Grūti gan spriest, vai tā tas ir vienmēr, jo iekštelpas tajā vakarā bija tukšas.

Tex-Mex ēdienkarte

Visai plašs Meksikāņu virtuves piedāvājums. Ēdienu izvēlēšanās ir diezgan laikietilpīga, jo plaša izvēle ir gan uzkodām, gan salātiem, gan zupām u.c. Un viss izskatās tik garšīgi! No meksikāņu ēdieniem ir vairāku veidu burrito, tako, kesadiljas, paella un vēl šis tas. Ir arī plaša burgeru, steiku un ierastu uzkodu izlase, un, protams, ierastie salāti un deserti.

Ņemot vērā, ka Tex-Mex ir meksikāņu restorāns, visai daudz ēdieniem blakus ir atzīmēta čili piktogramma. Loģiski gan liktos, ja ēdienu asumam būtu vairāki līmeņi, jo arī Latvijā ir saradušies daudz aso ēdienu cienītāju, un tāpēc būtu labi saprast, kurš ir “meksikāņu asais” ēdiens un kurš ir “latviešu asais” ēdiens.  Bet to, protams, var arī pajautāt viesmīlim, kurš to visticamāk varēs nokomentēt.

Ekrānšāviņš no Tex-Mex ēdienkartes

Neskatoties uz ēdienu asuma skalas trūkumu, Tex-Mex restorāna ēdienkarti noteikti varētu likt kā paraugu, kā ieteicams noformēt labu ēdienkarti. Tā ir gaumīgi noformēta ar smukām un apetelīgām bildēm uz tumša fona. Ēdienu piedāvājums ir labi uztverams. Ēdienkartes nav nobružātas un ir patīkami turēt rokās.

Ēdienkartē pie katra piedāvājuma ir norādītas divas cenas. Viena ir gaiši pelēka, bet otra ir sarkanā ar komentāru “Cena ar karti”. Sarkanā cena vidēji ir par 20% – 25% lētāka. Tā ir cena ar GMG lojalitātes karti, kuru var noformēt uz vietas pirms pirkuma apmaksas. Tas noteikti atmaksājas, jo lojalitātes karte ir bez maksas. Diemžēl, lai izmantotu atlaidi, plastikāta kartei ir jābūt līdzi. Mūsdienās gan būtu labi lojālo klientu indentificēt pēc kāda īpaša svītru vai QR koda.

Šoreiz tikai uzkodas un dzērieni

Iepriekš, kad biju apmeklējis Tex-Mex restorānu, atmiņā palicis, ka izcili garšīgi bija avokado-mango salāti. Biju baudījis arī sātīgo Čimičanga burrito.

Tā kā pavisam nesen bija jau paēsts, šajā apmeklējuma reizē bijām izvēlējušies vien uzkodas un dzērienus. Pasūtījām Nachos grandes un Vistas spārniņus kukurūzas čipsu panējumā. Vakara gaitā vēl pasūtījām Kesadiljas. Vienlaikus arī testējām īpašo piedāvājumu dažādiem vasarīgiem dzērieniem.

Uzkodas bija gardas. Protams, nachos čipši garšo visur vienādi, bet īpašu vērtību piešķir dažādās mērcītes. Tex-Mex sagatavotās mērcītes ir tiešām labas. Nachos komplektā nāk Salsa Koha, pašmāju Guacomole un čedara siera mērce. Nogaršošanas vērta ir arī mango-salsa mērce/salātiņi. Par to, cik tās ir autentiskas meksikāņu virtuvei, gan nevaru spriest. 

Šoreiz sanāca paniekoties tikai ar uzkodām, tāpēc tikai viena foodie bilde. Šķiet, ka šajā vasarā būs vēlreiz jāizbauda Tex-Mex Meksikas atmosfēra, lai varu padalīties ar vēl kādu atsauksmi. Šoreiz ar plašāku ēdienu klāstu un attiecīgi arī bildēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *