bezmaksas ūdens

Uzpildīt savu ūdens pudeli restorānā

Ūdens ir viena no pirmās nepieciešamības lietām, kas nepieciešama cilvēkam. Būtu tikai pašsaprotami, ja ūdens būtu pieejams sabiedrībai bez maksas. Īpaši publiskās vietās – kafejnīcās, kino teātros, restorānos u.c. vietās. Taču kā ir patiesībā?

Šajā rakstā vairāk par to, vai drīkst palūgt uzpildīt savu ūdens pudeli restorānā – tajā baudot maltīti vai garām ejot.

Latvijā nav pieņemts likums par bezmaksas ūdeni

Daudzviet pasaulē sabiedrībai ir pieejams ūdens bez maksas tādās publiskās iestādēs kā kafejnīcās, bāros, klubos un restorānos. Lielbritānijā, piemēram, ir pieņemts likums, ka iestādēm, kam ir licencētas, ir jānodrošina savi klienti ar bezmaksas ūdeni pēc lūguma. Šāds likums tiek pieņemts ar vien vairākās valstīs un temats par ūdens pieejamību paliek ar vien populārāks.

Latvijā šāds likums vēl aizvien nav pieņemts, tāpēc nevienai kafejnīcai vai restorānam nav pienākums sniegt bezmaksas ūdens pēc lūguma un tādējādi arī sniegt atļauju ūdens pudeles uzpildīšanai.

Tomēr, apzinoties, ka daudzās pasaules valstīs šāds lūgums netiek noraidīts un bezmaksas ūdens ir pat ar likumu noteikts – skaidrs, ka vienmēr drīkst palūgt. Savas ūdens pudeles uzpildīšana nav nepieklājīga rīcība un, ejot garām kādam restorānam, noteikti nevajadzētu kautrēties palūgt ūdeni.

Vietas, kas nekad neatteiks bezmaksas dzeramo ūdeni

Lai arī pēc likuma Latvijā neviens nav spiests pasniegt ūdeni bez maksas, ir daudzas kafejnīcas, skolas un restorāni, kas nekad neatteiks. Organizācija Ū Vitamīns pulcē līdzīgi domājošus uzņēmējus, kas piekrīt, ka dzeramajam ūdenim vajadzētu būt vienmēr pieejamam un bez maksas.

Nu jau organizācija Ū Vitamīns ir apkopojusi un iesaistījusi vairāk kā 100 kafejnīcas un restorānus visā Latvijā. Par vietām, kur pieejams bezmaksas ūdens, iespējams noskaidrot organizācijas izveidotajā kartē – Ū vietas.

Vairāk informācijas par bezmaksas ūdeni iegūsti rakstā Vai drīkst restorānā palūgt bezmaksas krāna ūdeni?.

Sava ūdens pudele, kas atgādinās regulāri padzerties

Lai dienas laikā uzņemtu optimālu ūdens daudzumu, ieteicams sev līdzi nēsāt ūdens pudeli. Parādās ar vien vairāk publiskas ūdens uzpildes vietas, īpaši Rīgas centrā.

Jo lielāks būs pieprasījums, jo drīzāk arī pienāks iespēja iegūt bezmaksas dzeramo ūdeni daudz vairāk publiskās vietās. Ūdens Pudele interneta veikals piedāvā iegādāties kvalitatīvas ūdens pudeles, kas atgādinās dienas laikā regulāri padzerties un rūpēties par savu veselību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *