terases Rīgas centrā

Skaistas terases Rīgas centrā

Katru gadu, tuvojoties siltākam laikam, paveras iespēja savas maltītes baudīt kafejnīcu un restorānu terasēs. Tā ir iespēja savu ēdienreizi baudīt svaigā gaisā un rezultātā lielāku daļu savas dienas pavadīt ārpus telpām. Par laimi terases Rīgas centrā nav mazumā.

Kā jau bieži tas galvaspilsētā mēdz gadīties – jo lielāks piedāvājums, jo sarežģītāk izvēlēties. Viena terase skaistāka par otru, un tā tālāk un tā joprojām. 

Lai palīdzētu tev nolemt par labu tavas nākošās terases apmeklēšanai, esam apkopojuši dažas no skaistākajām terasēm Rīgas centrā.

Muusu terase Andrejostā

muusu terase

Radošais Andrejostas kvartāls ir mājvieta daudziem restorāniem, līdz ar to arī terašu izvēle tur ir visai plaša. Restorāns Muusu ir stāsts par pašmāju – Latvijas un Baltijas garšu. Īpaša vieta, kur baudīt restorāna gardās maltītes un nepiespiesto atmosfēru, ir Muusu terase.

Tā atrodas pašā Andresalas sākumā, tieši ar skatu virs Andrejostas jahtkluba. Restorāna kulinārija ir tieši vai netieši, bet bez šaubām saistāma arī ar restorāna atrašanās vietu. Terase atrodas vēsturiskās Baltijas jūras reģiona tirdzniecības savienības nozīmīgākās pilsētas senajā teritorijā. 

Muusu Terase ir vieta, kur baudīt romantisku saulrietu kopā ar mīļoto, kā arī rosīga vieta, kur nedēļas nogalēs labi pavadīt laiku ar draugiem. Šī ir vieta, kur nobaudīt ar mīlestību radītu ēdienu, kas nācis no pašu zemes un ūdeņiem, un gatavots uz atvērtās virtuves ogļu grila.

Muusu terases atrašanās vieta.

D’arte Terrace Lounge uz Galerija Rīga jumta

darte terrace lounge

Izvēloties terasi, ko apmeklēt Rīgas centrā, ne mazāk svarīgs ir labs skats pāri pilsētai. Par laimi daudzas terases Rīgas centrā atrodas virs Rīgas jumtiem. Viena no šādām terasēm ir D’arte Terrace Lounge uz tirdzniecības centra Galerija Rīga jumta.

Šo terasi vislabāk raksturo Itāļu kapučino un uzkodas pie laiskas glāzes vīna, atpūta siltā un draudzīgā atmosfērā ar skaistāko skatu uz Rīgas panorāmu. Šī terase ir lieliska vieta, kur baudīt mūziku un palutināt gan garšu kārpiņas, gan arī savas acis. Siltos vasaras vakaros saulrieta pārvērstās debesu krāsas lutina ar fantastisku skatu, ko baudīt vakariņu laikā.

D’arte Terrace Lounge ir vieta, kur baudīt gardus un atvēsinošus kokteiļus. Tiek piedāvāta iespēja arī papildināt savu vakaru ar ūdenspīpi. 

D’arte Terrace Lounge atrašanās vieta.

Aqua Luna klusā terase Andrejostā

aqua luna terase

Vēl viena skaista maltītes baudīšanas vieta Andrejostā būs Aqua Luna restorāna terase. Tā atrodas pašā Daugavas krastā, Andrejsalas centrālajā daļā vien piecu minūšu gājiena attālumā no slavenās Rīgas art nouveaux arhitektūras. 

Restorāna Aqua Luna terase ir eleganti iekārtota, tāpēc tā būs piemērota gan lietišķām pusdienām, gan arī romantiskam randiņam ar mīļoto cilvēku. Skats no terases ļauj lūkoties uz Daugavas viļņiem un baudīt burvīgu saulrietu, kas lēnām noslīd aiz ūdeņiem.

Šai vietā īpaša uzmanība tiek veltīta interesantai vīnu kartei, kā arī nevainojami pagatavotiem klasiskajiem kokteiļiem. Aqua Luna plaša baltā terase ir labākā vieta nesteidzīgai klasisko ēdienu baudīšanai saules staros.

Aqua Luna terases atrašanās vieta

Romantiskā terase Annas dārzā

annas dārzs

Ja tomēr gribās atrast piemērotu pasēdēšanas vietu otrpus krastam, tad burvīga izvēle ir terase Annas dārzā. Tā izskatās kā aina no gleznainākās pasaku filmas, kur baudīt nesteidzīgas vakariņas vai romantisku randiņu ar mīļoto.

Annas dārzs ir vieta, kur garšas un cilvēki satiekas. Te iespējams noslēpties no pilsētas drūzmas un joprojām būt gandrīz pašā notikumu centrā. Annas skaistajā dārzā var aizmirst ikdienas steigu, iegrimt šūpuļkrēslā un sasildīties pie īsta kamīna. 

Iekārtojums ļauj sajusties mājīgi un patīkami. Turklāt papildus plašajam ēdienu un dzērienu piedāvājumam, te iespējams arī sarīkot fantastisku fotosesiju. Lokācija un iekārtojums tam tiešām ir piemērots. Mirdzošās gaismas apvienojumā ar botānisko dārza vidi rada burvīgu atmosfēru.

Annas dārza terases atrašanās vieta.

Restorāna Tex-Mex Republic krāsainā terase

tex-mex republic restorāns

Restorāns Tex-Mex Republic atrodas pašā Rīgas centrā, taču terase ir apslēpta no pilsētas trokšņiem un burzmas. Tajā ienākot, skatam paveras dzīvespriecīgu krāsu salikums, kas rotā visu terasi. Tex-Mex Republic āra terase ir kā pašiem savs radošais kvartāls, kur baudīt gardus meksikāņu, spāņu un amerikāņu ēdienus.

Rīgā esošais Tex-Mex restorāns tautā dēvēts arī par “Pagrabiņu”, kas atvērts jau vairāk kā 15 gadus. Terase atrodas vien dažu minūšu attālumā no Esplanādes parka. 

Restorāna apmeklētāju rīcībā ir veseli divi stāvi – pirmais stāvs un pagrabstāvs. Vasaras terase ar papildu 75 sēdvietām ir atvērta no maija sākuma līdz pat septembra beigām. Maltītes baudīšanai uz terasītes vasaras laikā pieejami arī uz grila gatavoti ēdieni. Vakaros terasei tiek piešķirta īpaši jauka noskaņa, jo tā mirdz skaistās gaismiņās.

Tex-Mex Republic atrašanās vieta.

Restorāna KOYA terase Andrejostā

koya restorāna terase

KOYA ir mūsdienīgs restorāns industriālajā un radošajā Andrejsalā, kas izvietots pašā Daugavas krastā ar brīnišķīgu skatu uz ostu un Pārdaugavu. Šis restorāns piedāvā iespēju maltīti un atkal satikšanos ar savējiem baudīt arī uz plašās terases.

Restorāns KOYA un tā skaistā terase ir izbūvēti vecās ostas tehniskās celtnes pārpalikumos un tā saimnieki Kaspars un Ieva Gorkši ar starptautiski atzītiem arhitektiem radījuši laikmetīgu dizainu, saglabājot vieglumu, gaišumu un plašumu.

Šefpavārs Pāvels Skopa, kurš atzīts arī par “Latvijas gada pavārs 2019”, piedāvā izcilu, pasaules valstu iedvesmotu ēdienkarti, kura papildināta arī ar Āzijas garšu niansēm. Gaisotne ir nepiespiesta, taču restorāna terase ir pietiekami eleganta, lai te varētu noritēt arī lietišķi pasākumi un tikšanās.

KOYA restorāna terases atrašanās vieta.

Key To Riga terase pašā Vecrīgas sirdī

key to riga

Terase, kurai, eso Rīgas centrā, grēks paiet garām, bez šaubām ir Key To Riga. Restorāna nosaukums – tulkojumā Rīgas atslēga – radies no senas teikas par to, kā trīs drosmīgi karakalpi Andris, Pēteris un Ērmanis drosmīgi devās aizstāvēt Rīgas mūri pret iebrucējiem.

Restorāna komandā ir apvienojušies izcili pavārmeistari, viesmīļi un vadītāji, lai no jauna iekvēlinātu senās Rīgas viesmīlības un virtuves tradīcijas.

Restorāna Key To Riga vasaras terases burvība slēpjas tās komfortā. Te ir iespēja ne tikai būt pašā Vecrīgas dzīves notikumu centrā, bet arī lutināt sevi ar burvīgu un saules staros atmirdzētu skatu. Un vislabāk, protams, ir to dalīt ar līdzi paņemtajiem cilvēkiem un iemīļotākajiem atspirdzinošajiem dzērieniem.

Key To Riga terases atrašanās vieta.

Andalūzijas suns rosīgā terase Berga Bazārā

andalūzijas suns

Vēl viena atpūtas terase pašā Rīgas centrā, taču meistarīgi noslēpusies no ikdienas steigas, ir Andalūzijas suņa restorāna terase. Tā atrodas radošajā Berga Bazārā mājīgā, plašā un brīvā stila terasē.

Te ikvienam ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko maltīti – sākot no burgeriem un svaigiem, viegliem salātiem, līdz pat Meksikas virtuvei un garšām bagātīgiem pamatēdieniem. Andalūzijas  suns ir īpaši zināms arī ar savu plašo džinu izlasi, kas ir lielākā Latvijā.

Andalūzijas suņa terases atrašanās vieta.

Le Dome terase virs Rīgas jumtiem

le dome

Tur pat netālu no iepriekš pieminētās terases atrodas arī Le Dome viesnīcas zivju  restorāns ar terasi virs Vecrīgas jumtiem. 

Dome zivju restorāns darbojas jau kopš 2009. gada, un tā reputāciju vispirmām kārtām veido izcilie zivju ēdieni, kas papildināti ar rūpīgi atlasītām sezonālām sastāvdaļām. Restorāna lokācija ir izcila – pašā notikumu centrā un Vecrīgas sirdī. 

Kā restorāna darbinieki paši ir saskaitījuši, no restorāna līdz Daugavai ir vien 292 soļi, līdz Doma baznīcai 174 soļi, līdz Finanšu ministrijai 288 soļi. Viesnīca atrodas pašā Vecrīgas vidū, taču skaistā un mājīgi iekārtotā terase ir pavisam prom no trokšņa un kņadas.

Le Dome restorāna terases atrašanās vieta.

Riga Sunset Lounge terase Andrejostā

riga sunset lounge restorāns

Restorāns Riga Sunset Lounge atrodas pašā Daugavas krastā – Andrejsalā. Arī šī ir skaisti iekārtota vasaras terase uz kuras baudīt patīkamu atmosfēru un saulrietu visā tā greznumā.

Riga Sunset Lounge terase bieži vien tiek papildināta ar jaudīgiem mūzikas vakariem. Ūdens tuvums un skaistais skats šai vietai piešķir romantisku atmosfēru.

Restorāns arī labprāt rīko dažādus pasākumus un palīdz tos realizēt viesiem. Pašiem sava laivu piestātne pie restorāna ļauj piedāvāt viesiem neparastākus ierašanās veidus, kā arī saņemt apkalpošanu tieši uz laivas, jahtas un citu ūdens transporta līdzekļu klāja.

Riga Sunset Lounge atrašanās vieta.

Skaistā Riviera terase

riviera terase

Restorāns Riviera ir tapis atbilstoši labākajām Vidusjūras valstu virtuves tradīcijām, ienesot restorāna telpās saulainu atmosfēru. To veido gaiši un mierīgi krāsu toņi, dienvidnieciski ornamenti un papildina svaigie dizaina elementi. Tas lieliski tiek atspoguļots arī restorāna glītajā terasītē.

Terase atrodas Rīgas klusajā centrā. Lai arī restorāns ir pašā notikumu centrā, tas piešķir terasei patīkamu pilsētas rosību. Restorāna ēdienkartē apvienotas Itālijas, Spānijas, Francijas un Grieķijas kulinārijas garšas, ko papildina īpaši veidota Vidusjūras valstīs iecienītāko vīnu karte.

Šī ir lieliski piemērota vieta, kur svinēt atkal satikšanos ar draugiem vai laiski atpūsties ar ģimeni.

Riviera terases atrašanās vieta.

Fabrikas restorāna terase pašā Daugavas krastā

fabrikas restorāns

Ja meklē skaistas terases Rīgas centrā ar skatu no Daugavas otras puses, Restorāns Fabrikas jeb HERCOGS ir laba izvēle. Tas atrodas uz Ķīpsalas salas, Daugavas otrā pusē, nesen atjaunotā ģipša rūpnīcā. Restorāna terase atrodas uz Daugavas ūdeņiem ar izcilu skatu un dzīvās mūzikas izklaidi.

Fabrikas restorāns piedāvā starptautiskās virtuves ēdienus un plašas dzērienu izvēles. Vasarīgā terase viesiem ļauj lūkoties uz skaistajām vēsturiskajām ēkām, kā arī vērot Vecrīgas panorāmu.

Ja maltīti tomēr gribās baudīt iekštelpās, tad to var darīt ar dabīgās gaismas pavadījumu. Dienas laikā tur nemaz nav nepieciešami gaismas objekti, jo lielākā daļa sienu veidotas no caurspīdīga materiāla, tādēļ ēdienu būs iespējams izvēlēties un baudīt dabīgā apgaismojumā. 

Fabrikas restorāna terases atrašanās vieta.

Lidojošās vardes terase Rīgas klusajā centrā

lidojošā varde

Lidojošā varde ir viens no Rīgas Klusā centra senākajiem restorāniem, kas turpina pulcēt plašu apmeklētāju klāstu katru dienu. Šīs vietas ēdienkarte nepievils ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus.

Vasaras karstajās dienās iespējams veldzēties restorāna omulīgajā terasē. Tā ir rosīga un piedāvā labi atpūsties, baudot gardas maltītes un patīkamu atmosfēru. Vēsākās dienās viesiem tiek piedāvāta iespēja pasildīties restorāna kamīnzālē ar kādu tasi karsta dzēriena.

Pie Lidojošās vardes lietišķajā, bet tajā pašā laikā nedaudz vieglprātīgajā atmosfērā iespējams nobaudīt gardus ēdienus, izcilus dzērienu un draudzīgu apkalpošanu.

Lidojošās vardes terases atrašanās vieta.

Ceram, ka tev ir izdevies papildināt savu sarakstu un esi atradis terases Rīgas centrā, ko noteikti apmeklēt šovasar!

Ja maltītes laikā tev ir svarīga arī izklaide vai fona mūzika, tad rakstā Restorāni Rīgā ar dzīvo mūziku atradīsi piemērotas lokācijas tieši tev. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *