Veselīgi paēst restorānā The Beginnings

Rīgā ir divi “The Beginnings” restorāni, viens atrodas t/c “Spice”, bet otrs Kr. Barona ielā 21. Bija vēl trešais Skolas ielā, bet nu diemžēl tas ir aizvērts.  Es izvēlējos apmeklēt to, kas atrodas Barona ielā. Restorāna darba laiks darba dienās ir no pulksten 09:00-21:00, sestdienās no 11:00-21:00, bet svētdienās – no 11:00 – 19:00.

Restorāna koncepts

“The Beginnings” ir restorāns, kurā veselīgi paēst. Tā ēdienkarte ir veidota sadarbībā ar uztura speciālistiem pēc ilgdzīvotāju diētas principiem. Izpētot, ka Ziemeļvalstīs, piemēram, Somijā, dzīves ilgums ir lielāks nekā Latvijā, tika ņemti vērā tur pastāvošie uztura principi un attiecīgi izstrādāta restorāna ēdienkarte.

“The Beginnings” ēdienkarte

Ēdienkarte ir  balstīta uz augu valsts produktiem un graudaugiem, nedaudz iekļaujot arī zivis. Veselīgo ēdienu klāsts ir plašs, ir iespējams izvēlēties starp dažādām dārzeņu, graudaugu vai zivju bļodām, salātiem, zupām, burgeriem vai vrapiem. Ēdienkartē atrodams plašs veselīgu dzērienu piedāvājums, piemēram, matcha tējas, svaigās sulas, zaļie, augu un ogu un superfoods kokteiļi, kā arī vitamīnu šotiņi.

Bezgrēka konditoreja

“The Beginnigs” konditorejas piedāvājumā ir gan bezglutēna svaigēdāju kūkas, gan ceptas “bezgrēka” kūkas. Tas nozīmē, ka to pagatavošanā nav izmantotas pārtikas piedevas, transtaukskābes, glutēns, cukurs, konservanti, kā arī tās nesatur laktozi. Piedāvājumā ir dažādas kūkas, augļu-riekstu batoniņi, ruletes un citi kārumi.

Mana izvēle

Pamatēdienam es izvēlējos zivs bļodu ar foreli, kas sastāv no tomātiem, lēcām, marinētām bietēm, kartupeļiem, avokado, salātiem, tzatziki mērces un foreles filejas. Kā dzērienu es izvēlējos “Enerģijas kokteili”, kas tiek gatavots no banāniem, smiltsērkšķiem, makas pulvera, čia sēklām, godži ogām un ābolu sulas. Priekšlaicīgā desertā nobaudīju bezgrēka snikeru. Restorānā ēdiena pasūtīšanu veic pie kases, līdz ar to kūkas un našķus izsniedz jau uzreiz. Izsalkušam kārumniekam kā man nav iespējams noturēties un pataupīt desertu maltītes noslēgumam. Lieki piebilst, ka snikers bija lielisks un pazuda zibenīgi. Pamatēdiens tika pagatavots diezgan ātri (domāju, ka mazāk kā 15 minūtēs) un bija patiešām gards, tāpat kā mans izvēlētais dzēriens.

Atsauksme par the Beginnings

Restorāns ir moderns un gaumīgi iekārtots. Ēdiens, veselīgie dzērieni un plašais konditorejas piedāvājums pa visam noteikti liks man atgriezties šajā vietā vēl un vēl. Restorāns ir lieliska vieta veģetāriešiem un vegāniem, kā arī cilvēkiem, kas savā uzturā nevar lietot olas, glutēnu un/vai pienu saturošus produktus. Domāju, ka arī cilvēki, kas ir stingri pārliecināti gaļēdāji, atradīs šeit ko sev piemērotu un nedosies mājās izsalkuši vai neapmierināti.

The Beginnings veikals

Restorāna telpās ir izvietots arī neliels veikaliņš, kur iespējams iegādāties dažādus veselīgus produktus (piemēram, godži ogu, kakao vai amaranta sēklu musli). Tāpat var nopirkt superfoods un arī tādus veselīgus našķus, kā batoniņus vai cepumus (gatavoti bez cukura un nelielā temperatūrā, lai pēc iespējas vairāk saglabātu produktu uzturvielas), kas garšo pēc “gribu vēl”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *