Old Hong Kong Riga restorāns

Brīvdienu pusdienas Old Hong Kong

Par to, kā pirmo reizi aizgāju uz ķīniešu restorānu OLD HONG KONG Dzirnavu ielā. Apmeklējuma laiks: saulainas sestdienas pusdienslaiks.

Sākšu ar to, ka neesmu nekāds mega restorānu eksperts. Man vienkārši patīk restorānos labi paēst, izmēģināt ko jaunu un izbaudīt laiku kopā ar draugiem. Man ļoti garšo ķīniešu ēdieni. Restorānā Old Hong Kong nebiju bijis, tāpēc nolēmu aiziet iepazīties.

Atsauksmes par Old Hong Kong biju dzirdējis dažādas, arī Google komentārus lasījis, bet gāju uz turieni kā balta lapa. Tā teikt, pašam sava pieredze daudz vērtīgāka nekā mazpazīstamu cilvēku komentāri.

Restorānu apmeklēju sestdienā pa dienu. Kad ierados, biju tur vienīgais. Vēlāk gan pievienojās mani draugi, ar ko kopā pusdienojām. Līdz pat maltītes beigām, kad ieradās aptuveni 20 ķīniešu tūristu grupa, restorānā bijām vienīgie.

Restorāna interjers

Interjers priekš ķīniešu restorāna man likās ļoti kvalitatīvs un gaumīgs. Ierasts, ka ķīniešu restorānu interjerā ir jūtama “Made in China” sajūta. Tā teikt, daudz visādu lētu lietu, piemēram, mākslīgie ziedi, pie sienām karājas gleznas lētos plastmasas rāmjos un tamlīdzīgi. Šajā restorānā tā nebija.

Tualetes arī bija visai labi iekārtotas. Tikai pārsteidza sienu krāsojums – sienas bija nošļakstītas ar krāsu, kas pirmajā mirklī lika padomāt, ka kādam ir bijis slikti. Apgaismojums arī bija tāds viegli zils, kas varētu likt domāt, ka kāds tur gatavojas meklēt vēnas. Tā tāda liriska atkāpe.

Restorāna ēdienkarte

Ja godīgi, tad gaidīju, ka ēdienkarte piedāvās vairāk ķīniešu tradicionālo ēdienu. Noskaņojies biju uz vistu vai pīli, bet pārāk plaša piedāvājuma vistas ēdieniem nebija.

Pekinas pīle bija, bet nebija noskaņojuma par to maksāt 45 EUR. GonBao vista ar zemesriekstiem bija, GuLao cālis saldskābajā mērcē ar ananāsiem arī bija. Ēdienkartes beigu daļā bija arī divu veidu ķīniešu pelmeņi, kas rakstā par ķīniešu virtuvi tika izcelti kā viens no tradicionālajiem ēdieniem. Salīdzinoši daudz piedāvājumu ar jūras veltēm – tvaicēts jūras asaris, menca, kalmāri, astoņkājis u.c.

Mana izvēle krita uz cāli “piecu garšvielu” mērcē. Pusdienu biedri nevēlējās eksperimentēt un izvēlējās nūdeles ar vistu un dārzeņiem un nūdeles ar liellopu un dārzeņiem. Tas lielā mērā laikam saistīts ar to, ka tradicionālie ēdieni bija cenās no 11 EUR līdz 18 EUR, kas kopā ar piedevām izmaksā aptuveni 20 EUR, un tas sestdienas pusdienām šķita pa dārgu.

Ēdiens

Manis izvēlētā vista garšvielās un ar dārzeņiem bija ļoti garšīga. Tas, vai šīs “piecas garšvielas” man bija kas jauns, gan ir apstrīdams jautājums. Ēdienu ar šādu nosaukumu gan nebiju baudījis, tāpēc likās, ka varētu atklāt ko jaunu.

Old Hong Kong nūdeles un vistas gaļa

Nūdeles ar vistu un ar liellopu gan bija visai vienkāršas un ikdienišķas. Pat nav tur, ko īsti komentēt.

Apkalpošana

Mūsu apmeklējuma laikā restorānā strādāja divi cilvēki, no kuriem neviens nebija Ķīnas izcelsmes. Tā kā interjers arī nebija izteikti “ķīnisks”, tad par to, ka esam ķīniešu restorānā, liecināja tikai fona mūzika.

Visādā citādā ziņā apkalpošana bija laipna un draudzīga. Ēdiens tika pagatavots ātri un visiem atnests vienlaicīgi.

Mazs sīkumiņš, kas atstāja labu iespaidu – pēc ēdiena baudīšanas palūdzām glāzi krāna ūdeni, un to viņi laipni pasniedza. Palūdzām arī dažas šķēlītes citrona, ko arī atnesa. Tie tādi sīkumi, kas parāda, ka apkalpošana ir uz klientu orientēta. Par labu spēlēja, protams, tas, ka tajā mirklī bijām vienīgie restorāna apmeklētāji.

Rezumē

Parasti uz ķīniešu restorāniem vairāk dodos izbaudīt ēdienu, nevis atmosfēru, jo ierasts, ka ēdiens ir labāks par interjeru. Šoreiz, jāatzīst, ka interjers bija labāks par sagaidīto ēdiena baudīšanu. Noteikti nebija slikti, bet ar restorāna cenām sagaidīju mazliet vairāk.

Mazliet atgriežoties pie iepriekš dzirdētajām atsauksmēm, kura sākumā nekomentēju. Biju dzirdējis, ka apkalpošana esot vienaldzīga un ne tajā augstākajā līmenī. Es to īsti nesajutu. Bet jāatzīst, ka arī negaidīju augstākās klases restorānu cienīgu apkalpošanu.

Gribētu vēlreiz aiziet kādā darba dienā, jo redzēju, ka viņiem ir arī Old Hong Kong biznesa pusdienu piedāvājums pa 6,80 EUR ar diezgan plašu izvēli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *