Populārākie kokteiļi pasaulē

Jaunu kokteiļu skaits nespēj pārstāt augt. Tiek ekperimentēts ar krāsvielu, garšvielu, ledus formu un pat dārzeņu pievienošanu kokteiļiem. Tomēr populārākie kokteiļi pasaulē pieturas pie tradicionālām vērtībām : augstvērtīga alkahola un dabiskām sastāvdaļām.

Rakstā atradīsiet 9 kokteiļus par kuriem tiek runāts un kuri tiek dzerti katru dienu visā pasaulē.

Old fashion

Old Fashion kokteilim ir patiesi sena vēsture.  Mūsdienās tiek pieņemts, ka Old Fashion kokteilis radies Amerikā, 1881. gadā Kentuki štatā. Tā patiesās saknes meklējamas Lielbritānijā 1700. gados, kur tika gatavota rūgta esence no dažādām botāniskām lietām kā garšvielas, mizas un saknes. Esence bija līdzīga kokteiļu rūgtumiem, ko šodien pievienojam kokteiļu receptēm.

Lai pagatavotu oriģinālu Old fashion nepieciešama skaista, vecmodīga glāze un sastāvdaļas kā :
60ml rudzu viskija vai Burbona ;
1 cukura grauds ;
2 tējkarotes Angostura bitter ;
Apelsīna miza.

Ielejiet viskiju, cukuru un Angostura bitter maisīšanas glāzē. Piepildiet glāzi ar ledu un samaisiet, līdz cukurs ir izšķīdis. Maisījumu izkāš glāzē, kas piepildīta ar ledu. Dekorē ar apelsīna miziņu.

Martini

Martini

Visi kokteiļi ir jautri, taču nav foršāka kokteiļa par Martini. Martinī ir slavens ar to, ka tas ir bieži redzams filmās un seriālos, piemēram, filmā par slaveno spiegu Džeimsu Bondu.

Arī par Martinī izcelsmes vietu tiek uzskatīta Amerika. Martinī popularitāte laikam ejot nekad nav mainījusies, bet slavas virsotni tas ieguva 1960. gados kad kosmopolītie uzņēmēji un vadītāji ieviesa “3 martinī pusdienas”, kuru laikā lielākie uzņēmēji nepiespiestā gaisotnē, darba dienas vidū malkoja Martinī.

Lai pagatavotu īstu 1960. gadu Marrtinī ir nepieciešama auksta glāze un sastāvdaļas kā :
60ml džina ;
15ml sausa vermuta ;
Olīve vai citronu miza (pēc izvēles).

Ielejiet džinu un vermutu maisīšanas glāzē. Piepildiet glāzi ar ledu un samaisiet, līdz tas ir labi apvienots. Maisījumu izkāš atdzesētā martini glāzē. Ja vēlaties, dekorējiet ar olīvu vai citronu mizas gabalu.

Margarita

Margarita

Margarita ir slavenākais meksikāņu dzēriens, vietējo un tūristu iecienīts. Margaritas izcelsme sakņojas folklorā, tās izcelsme līdz galam nav zināma. Daži stāsti stāsta, ka 1936. gadā, Aiovas laikraksta redaktors atrada šādu kokteili Tihuānā, citi stāsta, ka kokteili 1938. gadā izgudroja bārmenis par godu meksikāņu šovu meitenei.

Margaritai ir dažādas variācijas, tai bieži vien pievieno dažādus dzērienus, piemēram, laima, ananāsa vai mandarīnu sulas un pat sporta dzērienus, piemēram, zilo vai oranžo Gatorade. Lai pagatavotu tradicionālo Margaritu ir vajadzīgs :

45ml tekilas ;
45 ml laima sulas ;
30 ml apelsīnu liķiera (piemēram, Cointreau vai Triple Sec) ;
Laima šķēle (pēc izvēles) ;
Sāls (pēc izvēles).

Apvienojiet tekilu, laima sulu un apelsīnu liķieri kratītājā, kas piepildīts ar ledu. Labi sakratiet un izkāšiet maisījumu glāzē ar sāls malām (ja lietojat). Ja vēlaties, dekorējiet ar kaļķa ķīli.

Daikirī

Daikirī

Daiquiri kokteilis ir radies Kubā. Amerikāņu inženieris pirmo reizi sajauca diaquiri kokteili 1900. gadā. Tomēr tiek uzskatīts, ka britu jūrnieki 1700. gados patērēja Groga ruma, ūdens, laima sulas un cukura kombināciju kā dienas devu. Lai pagatavotu savu kokteili vajadzēs :

45 ml baltā ruma ;
30 ml laima sulas ;
15 ml vienkārša sīrupa ;
Laima šķēle (pēc izvēles).

Apvienojiet rumu, laima sulu un vienkāršu sīrupu kratītājā, kas piepildīts ar ledu. Labi sakratiet un izkāšiet maisījumu atdzesētā glāzē. Ja vēlaties, dekorējiet ar laima šķēli.

Manhattan

Manhatana

Manhattan ir kokteilis, kura pamatā ir viskijs un saldais vermuts. Lai gan rudzu viskijs ir tradicionāli izvēlētais viskijs, citi izmanto Kanādas viskiju, burbonu, jaukto viskiju un Tenesī viskiju. Populārā kultūra liecina, ka dzēriens radās Manhetenas klubā Ņujorkā 1870. gadu vidū. Lai pagatavotu autentisku Manhattan kokteili vajadzīgs :

60 ml rudzu viskija ;
30 ml salda vermuta ;
2 tējkarotes Angostura bitters ;
Maraschino ķirsis (pēc izvēles).

Apvienojiet viskiju, vermutu un Angostura bitters sajaukšanas glāzē, kas piepildīta ar ledu. Maisiet, līdz tas ir labi apvienots, un izkāš maisījumu atdzesētā glāzē. Ja vēlaties, dekorējiet ar ķirsi.

Negroni

Negroni

Negroni ir Itāļijas pilsētā Florencē dzimis kokteilis, kas izgatavots no džina, vermuta rosso un Campari. Negroni tiek uzskatīts kā aperatīvs, jeb apetītes veicinātājs, to 1919 pirmo reizi pasniedza itāļu kafējnīcā “Caffè Casoni”. Lai pagatavotu autentisku kokteili vajadzīgs :

30 ml džina ;
30 ml Campari  ;
30 ml saldā vermuta ;

Apvienojiet džinu, vermutu un Campari sajaukšanas glāzē, kas piepildīta ar ledu. Maisiet, līdz tas ir labi apvienots, un izkāš maisījumu  glāzē, kas piepildīta ar ledu. Ja vēlaties, dekorē ar apelsīna miziņu.

Mohito

Mohito

Mohito ir uz gaišā ruma bāzēts kokteilis, kurš ir cēlies no Kubas galvaspilsētas Havanas. Precīzi nav zināms, kad koktelis ir radies. Baumas klīst ka Dienvidamerikas indiāņiem Kubas krastos esot bijiušas zāles pret tropiskajām slimībām, mazas laivas devušās tām pakaļ. Zāļu sastāvā bijis neapstrādāts ruma veids, kas izgatavots no cukurniedrēm, sajaukts ar vietējām tropu sastāvdaļām: laimu, cukurniedru sulu un piparmētru. Lai pagatavotu savu dziedinošo Mojito būs vajadzīgs :

60 ml gaišā ruma ;
30 ml laima sulas ;
15 ml parastā sīrupa ;
piparmētra ;
2 tējkarotes Angostura bitters ;
gāzēts ūdens.

Kratītājā sajauciet piparmētru lapas, vienkāršu sīrupu un laima sulu. Pievienojiet rumu un piepildiet kratītāju ar ledu. Labi sakratiet un izkāšiet maisījumu  glāzē, kas piepildīta ar ledu. Augšā ar kluba sodu un dekorē ar papildu piparmētru lapām.

Gin Fizz

Gin Fizz

Fizz kļuva plaši populārs Amerikā no 1900. līdz 1940. gadiem. Kokteilis bija pazīstams kā Ņūorleānas dzimtās pilsētas specialitāte. Gin Fizz bija tik populārs, ka bāros tika noalgotas bārmeņu komandas, kas pēc kārtas kratīja dzērienus. Lai savā draugu komandā pagatavotu Gin Fizz būs vajadzīgs :

60ml džina ;
30ml laima sulas ;
15ml parastā sīrupa ;
Olu baltums ;
Gāzēts ūdens.

Apvienojiet džinu, citronu sulu, vienkāršu sīrupu un olu baltumu (ja izmantojat) kratītājā, kas piepildīts ar ledu. Labi sakratiet un izkāšiet maisījumu glāzē, kas piepildīta ar ledu. Pievienojiet gāzētu ūdeni un samaisiet.

Whiskey Sour

Whiskey Sour

Senākais pierādījums par kokteiļa eksistenci ir 1862. gada grāmatā “The Bartender’s Guide: How To Mix Drinks” (“Bārmeņa gids: Kā jaukt dzērienus”) , kaut gan baumo, ka jūrnieki jau ilgu laiku pirms tam esot dzēruši kaut ko līdzīgu. Dzēriens ir saldi skābs un garšo pēc gumijas konfektēm. Lai pagatavotu Whiskey Sour kokteili ir vajadzīgs :

60 ml burbons vai rudzu viskijs ;
30 ml citrona sulas ;
15 ml vienkārša sīrupa ;
Olu baltums (pēc izvēles) ;
Ķiršu un apelsīna šķēle (pēc izvēles).

Apvienojiet viskiju, citronu sulu, vienkāršu sīrupu un olu baltumu (ja lietojat) kratītājā, kas piepildīts ar ledu. Labi sakratiet maisījumu, līdz cukurs ir izšķīdis un sastāvdaļas ir labi apvienotas. Maisījumu izkāš glāzē, kas piepildīta ar ledu. Ja vēlaties, dekorējiet ar ķiršu un apelsīna šķēli.

Cerams, ka Jums patika šis raksts un ja vēlaties turpināt iegūt zināšanas par dažādiem dzērieniem, iesakām mūsu rakstu Labākā kafija restorānos un kafejnīcās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *