Naples atsauksme

Itāļu restorāna Naples atsauksme

Kādā rudenīgā pirmdienas pievakarē ar draugu devāmies randiņā uz Naples restorānu nogaršot autentisku itāļu pastu. Tā kā restorāna apmeklējums iekrita manā dzimšanas dienā, tad cerības un gaidas bija īpaši augstas. To ņemot vērā tapa šī itāļu restorāna Naples atsauksme.

Šajā rakstā dodies mums līdzi uz Naples restorānu un izbaudi autentiskus itāļu ēdienus, kā arī uzzini vairāk par Naples atmosfēru un restorāna iekārtojumu.

Pirmais iespaids – skaista lokācija un patīkams interjers

Restorāns Naples atrodas pašā Andrejsalas sākumā, tāpēc to atrast bija ļoti vienkārši. Tā adrese ir Andrejostas iela 5

Automašīnas novietošana mums nebija aktuāla, jo uz restorānu devāmies ar kājām. Taču pamanījām, ka ap restorānu ir novietotas mašīnas, turklāt pavisam blakus ir neliels stāvlaukums, kur visticamāk mašīnas var novietot par maksu.

Bijām šo restorānu ievērojuši jau iepriekš, tāpēc par godīgu pirmo iespaidu varam runāt jau labu laiku iepriekš. Patīkamā ēdienu smarža un restorāna izskats no ārpuses vienmēr ir bijis tas, kas piesaistījis arī mūs šo lokāciju pievienot mūsu top galamērķiem. 

Atmosfēra restorānā

naples restorāna atmosfēra
Attēls ņemts no Naples FB

Visbiežāk došanās uz restorānu ir raksturīga ne tikai ēdiena nogaršošanas, bet arī atmosfēras baudīšanas pēc. Tas, ko apkopojam pie atmosfēras, ir arī interjers, galda piederumi un fona mūzika.

Interjers

Itāļi zina labāk par ikvienu, ka restorānā valdošā atmosfēra ir viens no svarīgākajiem aspektiem, kas parūpējas par gardēžu labsajūtu. Interjers ir viens no galvenajiem rādītājiem, kas viesiem var likt sajusties omulīgi un patīkami.

Restorāna interjers atstāja patīkamu iespaidu. Pirmais, ko ieraudzījām, ir krāsainie galdauti uz katra galda – zili baltas rūtiņas, kas nomainījušas sarkani baltās, ko bijām redzējuši restorāna attēlos sociālajos medijos. Domājams, ka veiktas sezonālas izmaiņas. 

Gada siltākajos mēnešos šis restorāns ir atpazīstams ar iespēju baudīt maltīti terasē. Tā kā apmeklējām restorānu rudenī, terase jau bija noslēgta. Cilvēku bija visai maz, tāpēc restorāns nebija pārpildīts. Lai arī netikām nosēdināti pavisam pie loga, tāpat varējām baudīt burvīgu skatu uz jahtas kluba ostu.

Galda piederumi

Kad ieradāmies, galda piederumu pamata komplekts jau bija uzklāts uz galda – dakša, nazis, šķīvītis un glāze katram. Galda piederumi bija pavisam vienkārši un ne ar ko īpaši neizcēlās. Tam par iemeslu varētu būt košais galdauts, kas bija uzmanības centrā.

Novērtējām gan citas detaļas galda klājumā. Piemēram, garšvielas kopā ar salvetēm tika saliktas veiksmīgi izvēlētā koka kastē. Tas kopējam dizainam piešķīra omulības sajūtu. 

Tāpat jāpiemin arī galda vidū novietotā mazpuķīšu vāze. Ļoti jauki un patīkami. Bijām priecīgi noskaņoti ķerties klāt ēdienkartēm un pasūtīt gardus ēdienus.

naples galda piederumi

Fona mūzika

Kad ieradāmies, fona mūzika bija tas, ko pamanījām. Taču atmiņā īsti nepalika – šķiet, ka skanēja kādas populārās dziesmas, taču ar itāļu kultūru asociācijas neizveidojās.

Varbūt tad pietrūka nedaudz mūzikas, kas palīdzētu atmosfēras veidošanā. Tā kā cilvēku mūsu apmeklēšanas laikā bija ļoti maz, atbilstoša mūzika varētu palīdzēt piešķirt omulīgāku noskaņu.

Apkalpošana restorānā

Bijām iepriekš veikuši rezervāciju, jo gribējām pārliecināties par to, ka tiksim pie galdiņa. Ierodoties paziņojām par rezervāciju uz tikām aizvesti uz galdiņu. Virsjakas bija nepieciešams novietot skapī pie pašas ieejas, par ko mums nepaziņoja, to atradām paši.

Apkalpošana mūsu viesošanās laikā bija ātra, regulāra, taču ne ar ko īpaši neizcēlās. Viesmīlis bija profesionāls un pieklājīgs, taču arī manāmi atturīgs.

Viegli pārskatāma ēdienkarte

Naples atsauksme

Restorāna Naples ēdienkarte ir interesantā dizainā veidota un ar autentisku elementu. Kā redzams attēlā, tā nav parasta ēdienkarte ar uzskaitītiem ēdieniem. Diemžēl nav saglabājies attēls no ēdienkartes iekšiņas, taču visi ēdieni bija lieliski pārskatāmi. 

Piedāvājums gana plašs, lai sarežģītu izvēles procesu un kādu laiku liktu uzkavēties. Sākām ar dzērienu pasūtīšanu. Man pašai aktuāla bija veģetāro ēdienu izvēle, tāpēc izvēlēties bija vienkāršāk. Veģetārais piedāvājums ir, taču minimāls.

Cenas bija normālas, uzskatām, ka restorānam atbilstošas. 

Ēdieni un dzērieni

Itāļu restorāna Naples atsauksme galvenokārt varētu būt interesējoša tieši ēdienu dēļ. Devāmies uz šo itāļu ēdienu ar nodomu baudīt pastu, ko arī realizējām. Tā kā bijām ļoti izsalkuši, nolēmām  nogaršot arī zupiņas.

Ēdieni un dzērieni, ko pasūtījām, ir sekojoši:

  • Tomātu krēmzupa – tomātu mērce, baziliks, sīpoli, ķiploki, olīveļļa, 9 EUR
  • Spageti Carbonara – bekons, saldais krējums, ola, parmezāna siers, pipari, 12 EUR
  • Ar rikotas sieru un spinātiem pildīti ravioli – ravioli, rikotas siers, spināti, rozā mērcē, 12.5 EUR
  • Espresso martini
  • Mohito
Naples atsauksme ēdieni

Tomātu zupa bija ļoti garda un karsta. Tā būtu lieliski piemērota ziemas vakariem, kad gribās sasildīties. Tomātu garša bija fantastiska, taču iekšā zupā peldošais siers sarežģīja zupas ēšanu. Tas bija vienā lielā gabalā, ko nācās griezt. Taču neapšaubāmi tieši siers bija tas, kas šo zupu padarīja ļoti sātīgu. Kopumā garšīgi. 

Par pastas ēdieniem bijām priecīgi, taču ne izteiktā sajūsmā. Likās, ka viss ir sātīgs un krēmīgs, taču ar nelielu garšas trūkumu. Ja varu aprakstīt sevis izvēlēto ravioli ar rikotas sieru – pildījums bija burvīgs, ļoti krēmīgs un gards. Taču ik pa laikam kāds ravioli šķīvī bija auksts, kamēr tam blakus esošais bija karsts. Tas radīja tādu nepatīkamu sajūtu, ka ēdiens nav ‘’līdz galam uzsildīts’’. 

Dzērieni gan bija izcili. Ja arī varētu likties, ka ar mohito nevar nošaut greizi, bieži vien ir gadījies saņemt ledu ar sīrupu. Tad Naples mohito bija izcils un tieši tāds, kādam tam ir jābūt – svaigs un gards. 

Espresso martini arī bija patīkami baudāms, atrasts līdzsvars starp stipro un saldo. To rotāja 2 kafijas pupiņas, kuru vietā parasti tiek sagaidītas 3. Trīs pupiņu rotājums nāk no tradicionālās Sambuca pasniegšanas Itālijā, kur peldošās pupiņas sauc par con la mosca, kas burtiski tulkojot nozīmē “ar mušu”. Tradīcija vēsta par to, ka katra kafijas pupiņa reprezentē veselību, bagātību un laimi. 🙂

Ja vēlreiz atgriežamies pie cenām, tad jāatzīmē, ka ēdienu porcijas bija ļoti lielas. Pēc zupas un pamatēdiena abi bijām pat pārēdušies, tāpēc, ja nedodies uz restorānu pilnīgā badā, ieteiktu pat izvēlēties tikai vienu ēdienu. Līdz ar to maltītes cena bija ļoti pieņemama. 

Kopvērtējums

naples restorāns kopvērtējums atsauksme

Devāmies uz Naples ar lielām cerībām garšīgi pieēsties un labi pavadīt dzimšanas dienas randiņu pirms dodamies tālāk svinībās. Ar kaut ko šis restorāns noteikti iepriecināja, taču kaut kā arī pietrūka. Līdz ar to Itāļu restorāna Naples atsauksme ir sekojoša.

Atmosfēra apbūra ar omulīgu interjera dizainu un iekārtojumu. Arī restorāna vieta ir izcila ar skaistu skatu, domājams, ka saulainā vasaras dienā tas ir pat vēl burvīgāks. Tomēr līdz galam nesajutām to pilnīgo mieru un omulību, ko varētu uzlabot ar rūpīgāku apkalpošanu un mūziku.

Ēdiena kvalitāte ir tas, ko sagaidījām no šī restorāna visvairāk. Nākot uz itāļu restorānu pirmo reizi, būtu svarīgi rūpēties par to, lai viesiem rodas priekšstats par itāļu maltītēm. Mēs nedaudz vīlāmies ar garšas trūkumu, remdeni siltu/aukstu pastu. Tāpēc 3 zvaigznes – par gardajām zupām, sātīgajām porcijām un izciliem dzērieniem. 

Apkalpošana bija profesionāla, pieklājīga. Tomēr citviet esam sastapuši draudzīgākus viesmīļus, kas šo to iesaka un parūpējas par labsajūtu. Šeit tā mums nedaudz pietrūka, ja jāvērtē apmeklējums ciparos.

Paldies Naples par maltīti un tev par to, ka Itāļu restorāna Naples atsauksme ir izlasīta!

Mūsu komanda ir aprakstījusi savas pieredzes vēl citos lielisko restorānos. Ieskaties, piemēram, Austeru restorāna Buržujs atsauksme vai Itāļu restorāna Italissimo atsauksme.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *