fazenda restorāns

Fazenda restorāna Āgenskalnā atsauksme

Restorāns Fazenda ir omulīga vietiņa, kur doties pasēdēt kopā ar draugiem vai mīļoto cilvēku, un baudīt gardus ēdienus un vīnus. Šim restorānam ir 3 dažādas atrašanās vietas, no kurām divas ir Rīgā un viena Siguldā. Fazenda restorāns, kuru šoreiz apmeklējām, atrodas Pārdaugavā, Nometņu ielā 7. Tas ir pietiekami tālu no pilsētas centra trokšņa, taču pietiekami tuvu, lai ērti varētu nokļūt restorānā.

Fazenda restorānu izvēlējos randiņam ar mīļoto, kamēr bērni atpūtās savā ballītē Pārdaugavā. Izvēle par labu tika veikta tieši Āgenskalna Fazendai, jo meklēju vietu, kur Āgenskalna rajonā var baudīt omulīgu gaisotni terasē ar jumtiņu. 

Restorāna apmeklēšanas diena bija lietaina vasaras sestdiena, tāpēc jumtiņš, pleds un aizvēja iespēja bija pirmie jautājumi, ko uzdevu viesmīļiem, piesakot rezervāciju.

Raksta saturs skatāms zemāk:

Fazenda restorāns atrodas šarmantā koka ēkā

Fazenda restorāns atrodas renovētā, šarmantā koka ēkā. Tā izskatās gaumīgi un uzrunājoši. Blakus esošās terases vārtiņi ir rotāti ar krāsainām lampiņām un zaļiem augiem. Uzreiz atnākot uz restorānu, te rodas mājīga un omulīga sajūta.

Iekļūšana terasē ir izejot cauri restorānam, nevis uzreiz no ielas. To nezinot, tas varētu nedaudz mulsināt, jo vārti ir slēgti.

Izvēlējos tieši šo restorānu gan lokācijas, gan arī paziņu ieteikumu dēļ. Fazenda restorāns ir ļoti ērti sasniedzams gan ar auto, gan sabiedrisko transportu. Mēs ieradāmies ar kājām, taču vajadzības gadījumā tuvumā ir arī sabiedriskā transporta pieturas. Auto iespējams novietot uz ielas maksas stāvvietā vai netālu esošajā bezmaksas stāvvietā pie Uzvaras parka.

Restorāna Fazenda atmosfēra

Ierodoties mūs sagaidīja un uzrunāja viesmīle, kā arī laipni pavadīja pie rezervētā galdiņa. Tā kā nebija daudz apmeklētāju, saņēmām piedāvājumu izvēlēties jebkuru brīvo galdiņu. 

Interjers

Restorāna iekštelpas veidotas visai tumšos toņos ar minimālu apgaismojumu, jo šobrīd apmeklētājiem ļauts atrasties vienīgi terasē. Tās interjers veidots vintage stilā ar senatnīgiem galdautiem, vecinātiem plauktiem, dažāda stila traukiem un puķupodiem. 

Ar galdautu pārklātie koka galdi mijas ar keramikas mozaīkā veidotiem maziem apaļiem galdiņiem bez galdauta. Ļoti simpatizēja gaumīgas mākslīgo ziedu kompozīcijas uz galdiņiem. Terases noformējumā izmantoti daudz īstie lapu augi, kas vijas lejup gar plauktiem. Tie telpai piešķīra patīkamu omulību un pat nedaudz atgādināja Grieķijas noskaņas.

Viss bija iekārtots ļoti gaumīgi un skaisti. Vēsākā laikā, kā šajā restorāna apmeklējuma dienā, terasē varbūt prasītos sildlampas. 

Galda piederumi

Vēl viens svarīgs vērtējuma kritērijs, mūsuprāt, jebkurā restorānā ir galda piederumu izkārtojums. Par to izveidojām arī atsevišķu rakstu, kurā vari ieskatīties Galda piederumu izvietojums restorānā.

Ienākot Fazenda restorānā, uz galda bija servēti mazi un gaumīgi maizes šķīvīši zilganos toņos, kā arī nazis un dakšiņa. Trauki bija atbilstoši interjeram, lai arī ieteikums no manas puses būtu piemeklēt tos ne tik smagnējus. Maizes šķīvīšus tā arī no galda nenoņēma, kad izvēlējāmies ēdienu, kur šie šķīvīši netiks pielietoti. Taču galds bija pietiekoši plašs un skaisti noformēts ar salvetēm, ta kā šie trauki īpaši netraucēja.

Fona mūzika

Fonā skanēja laba un atbilstoša mūzika. Tā skanēja tumbiņās. Nepiefiksēju, kāda stila mūzikā tā bija, bet kopējai atmosfērai netraucēja. Sākumā varbūt šķita pārāk skaļa, bet, kad sākām runāties, tad bija tieši laikā. Tā kā galdi izvietoti diezgan tuvu viens otram, klusāka mūzika ļautu saklausīt blakusgaldiņu sarunas.

Fazendas ēdienkarte

Restorāna ēdienkarte ir uzskatāma un saprotama. Ēdienkarte uzdrukāta uz vecinātām lapām, kas no augšas sastiprinātas ar gaumīgi noformētu koka stiprinājumu. Par ēdienkartes pieprasījumu liecina norullējušies lapu stūrīši.

Ēdienkarte ir pietiekoši daudzveidīga, lai ērti izvēlētos gan veģetāro, gan gaļas ēdienu. Desertu izvēle nav pārāk plaša. Tā kā Fazendai ir sava beķereja turpat blakus, tad dzirdēju, ka blakusgaldiņa viesiem piedāvāja pasūtīt kaut ko no beķerejas smalkmaizīšu un kūciņu klāsta.

Apkalpošana Fazenda restorānā

Pasūtītie dzērieni tika atnesti teju uzreiz, arī ēdienu nenācās gaidīt pārlieku ilgi. Viesmīle bija laipna un korekta – mācēja pastāstīt par dažādiem ēdieniem un ēdienkartes piedavājumiem. Novērtējām, ka uzreiz tika piedāvāts pleds un atnestas divas ēdienkartes, lai arī ieradāmies pa vienam. 

Apkalpošanas līmeni sagaidīju augstāku, nekā tika nodrošināts. Nedaudz izbrīnīja viesmīles rīcība nest prom salātus, kad tie vēl nebija līdz galam apēsti. Iespējams, ka galda piederumus biju novietojusi pārprotami. Jebkurā gadījumā vairāk novērtētu, ja nākošajā reizē viesmīle pieklājīgi pajautātu pirms nest prom traukus.

Izbrīnīja arī tējas izmērs – pasūtītās S izmēra tējas vietā tika atnesta milzīga krūze, kurai piemērotāks būtu XL tilpuma apzīmējums. 

Ēdiena kvalitāte un garša

Pasūtījām Cēzara salātus ar garnelēm (8.70 EUR), kā arī baltvīnu (4.50 EUR) un tēju (1.80 EUR). Cena ir atbilstoša līdzīgam piedāvājumam citos Rīgas restorānos, bet izpildījums, trauki un garša mazliet lika vilties.

Garša

Mūsu pasūtītais ēdiens izskatījās labi un, jāpiebilst, vienkārši – bez īpaša noformējuma. Kopumā salāti garšoja viduvēji, romiešu vai ledus salātu lapas prasījās gaisīgākas un kraukšķīgākas. Arī garneles nešķita pavisam svaigas. Diemžēl pēcgarša lika domāt, ka nākamreiz izvēlētos ko citu. 

Dzērienu garšas kvalitāte bija tieši tāda kā to vēlējāmies. Mīļotais cilvēks izvēlējās zaļo tēju –  pavisam neitrālu tradicionālas garšas zaļo maisiņu tēju. Šādam restorānam noteikti piestāvētu arī beramās tējas piedāvājums, jo vietiņa tiešām ir mīlīga un omulīga. Pati izvēlējos vienu no Pinot Grigio baltvīniem, kas lieliski iederējās noskaņojumā un labi garšoja ar salātiem.

Ēdienu temperatūra

Ēdienu un dzērienu temperatūra bija tieši tāda kā vajag. Tēja uzreiz dzerama, savukārt baltvīns lieliski atdzesēts. Restorānā ir pieejama sarkano, balto un rozā vīnu klasika, tāpat arī siltie un atspirdzinošie dzērieni.

Laba vīnu dzērienkarte

Jāpiebilst, ka vīniem ir ļoti laba, ne pārāk plaša atsevišķa dzērienkarte stingros vākos. Prieks par to, ka tajā lasāms ne tikai vīna nosaukums un cena (par pudeli un glāzi), bet arī neliels raksturojums par vīnu izcelsmi, intensitāti – salds/sauss un viegls/piesātināts, kā arī vīna saderība ar dažādiem ēdieniem un foto ar vīna pudeli. To ļoti novērtējām, jo labu vīnu cenšos pēc tam pati sameklēt vīna veikalā.

Restorāna Fazenda Āgenskalnā novērtējums

Kopumā restorāns Fazenda mūsu pieredzē visspilgtāk ir atstājis mājīguma sajūtu. Lai precizētu, esam gala novērtējumu sadalījuši 3 mums vissvarīgākajās kategorijās – atmosfēra, ēdiena kvalitāte un apkalpošana.

Atmosfēra

Restorānā Fazenda atmosfēra kopumā šķita nesteidzīga un mājīga. To grūti novērtēt arī pilnvērtīgi, jo valstī esošās epidemioloģiskās situācijas dēļ varējām baudīt maltīti vienīgi terasē. Plediņi bija pieejami, taču vēsākam laikam prasītos omulīgas sildlampas. Vērtējumā atstājam vietu izaugsmei!

Ēdiena kvalitāte

Pasūtītie cēzara salāti sagādāja vilšanos, jo produkti nešķita pietiekami svaigi. Pēcgarša lika domāt, ka otrreiz vairs šo ēdienu negribētos mēģināt. Gribētos, lai salāti būtu svaigāki – gan lapas, gan garneles.

Dzērieni bija gardi un kopumā atbilda vēlamajam standartam. Vienīgi nedaudz amizants šķita tējas krūzes izmērs – manuprāt, glītāk noteikti izskatītos mazāka izmēra krūzītes.

Apkalpošana

Restorāna apkalpošana bija labā līmenī. Ēdiens nebija ilgi jāgaida. Viesmīle, lai arī manāmi nogurusi, izturējās korekti un laipni. Arī šeit vērtējumā joprojām atstājam vietu izaugsmei.

Noslēgumā vēlamies piebilst, ka šis ir vienīgi mūsu pašu konkrētās apmeklējuma reizes vērtējums, kas ir subjektīvs. Ēdiena kvalitātes novērtējums noteikti būtu pilnīgāks, ja būtu pasūtīti arī pamatēdieni u.c. piedāvājumi no pārējām ēdienkartes sadaļām. Varētu šajā restorānā iegriezties vēl kādu reizi, sniedzot iespēju arī citiem, vēl nepagaršotajiem ēdieniem!

Jebkurā gadījumā ceram, ka šī atsauksme būs kādam noderīga!

Citas mūsu atsauksmes par Rīgas restorāniem atradīsi bloga sadaļā Atsauksmes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *