Kā tad īsti ir tajā austeru restorānā Berga Bazārā “Buržujs”, par kuru tik daudz runā? Nepamēģināsi – neuzzināsi.
Ņemot vērā Buržuja šī brīža popularitāti, nolēmu beidzot pati to apmeklēt. Jo kā tautā saka – labāk vienreiz redzēt pašam, nekā simtreiz dzirdēt no citiem. Tādēļ sestdienas vakariņas ieturēt draugu kompānijā ieplānoju tieši tur. Lai nesanāktu vilšanās un būtu galdiņš 5 personām, veicu rezervāciju laicīgi. Domāts – darīts! Un gaidīju nedēļas nogali…
Buržuāzijas stūrītis tepat pilsētā
Uz vakariņām ieradāmies savlaicīgi (apmēram 15 – 20 minūtes agrāk). Ņemot vērā to, ka tas bija sestdienas vakars, likās, ka galdiņi būs uz izķeršanu. Un tā kā biju lasījusi, ka Buržujs ir viens no mazākajiem restorāniem Rīgā, nezināju arī, vai viņiem ir terase un ja ir – vai jau būs pieejam apmeklētajiem.
Man liekas, ka daudziem ir nācies gaidīt galdiņu restorānā pat tad, kad iepriekš esat to rezervējuši. Vismaz man kādas pāris reizes tā ir sanācis, tāpēc es no kļūdām cenšos mācīties un ierasties savlaicīgi.
Ierodoties Buržujā sestdienas vakarpusē, tur bija pustukšs, ne pārpildīts, kā es biju iedomājusies. Pie sevis nodomāju – vēl jo labāk. Cilvēki ir, bet nav pārāk liela burzma un ‘‘pārbāzts”, kā būtu citās vietās šajā laikā Rīgas centrā. Visi apmeklētāji, kas tobrīd bija restorānā, sēdēja āra terasē un baudīja silto, pavasarīgo vakaru, malkojot vīnu vai kādu citu dzērienu un ik pa laikam saskandinot. Likās brīva, jauka atmosfēra.
Ieejot restorāna iekšpusē, viss bija klusi, krēsli kārtīgi piestumti pie galdiņiem. Galdi, izkārtoti pāris rindās un apklāti ar krēmkrāsas galdautiem, šķita gaidām savus lielpilsētas burzmas nogurdintātos viesus. Uz dažiem galdiņiem manīju zīmītes – “Rezervēts”. Nodomāju – gan jau arī man galdiņš rezervēts iekštelpās, tāpēc devos pie viesmīles paziņot, ka esam ieradušies.
Nākot iekšā, manīju galdiņu ārā terases pašā maliņā, ideāli piemērotu mums. Viesmīle laipni apstiprināja, ka varam tur ieņemt vietas un devāmies atpakaļ ārā.
Buržuja ēdienkarte
Apsēžoties noskatītajā vietā, sākām pētīt ēdienkarti un čalot, ko kurš grib nogaršot. Daudzi no mums jau sākotnēji nāca ar domu nobaudīt tieši Buržuja izslavētās austeres, tai skaitā arī es.
Mana izvēle bija par labu Buržuja brokastīm, kas sastāvēja no 3 dažādām austerēm un glāzes baltvīna. Vīrs izvēlējās noprovēt laša un jūras ķemmīšu tartaru un pamatēdienā pīles krūtiņu ar saldā kartupeļa-ingvera biezeni. Savukārt draudzene, kurai ļoti garšo deserti, pasūtīja saldējuma izlasi ar 3 dažādām saldējuma bumbiņām. Patiesībā izvēlēties bija grūti, jo kad viesmīle uzskaitīja visas pieejamās garšas – bija kārdinājums nogaršot visas. Atmiņā palika pistāciju, lazdu riekstu, šokolādes, kafijas, vaniļas un ruma piedāvātie saldējuma varianti. Tomēr Lauma izvēlējās klasiku – vaniļas, šokolādes un pistāciju saldējuma asortus.
Atlikusī kompānijas daļa pasūtīja veģetāro risotto, kurkurūzas cāļa krūtiņu un melnās tīģergarneles ar nūdelēm.
Buržuja austeres nelika vilties
Ēdienu gaidījām samērā ilgi. Paspējām pat iztukšot pirmo dzērienu glāzes un atkal tās papildināt. Bet gaidīt bija to vērts, jo viss tiešām izskatījās un pats galvenais – garšoja ļoti labi. Neviens no mums nebija vīlies savā izvēlētajā ēdienā.
Ta kā šīs nebija pirmās austeres, ko baudīju, es jau apmēram zināju, ko sagaidīt un kā tās garšos. Bet godīgi varu teikt, ka tās bija labākās no līdz šim baudītajām. Iespējams, visa burvība slēpās īpašajā pasniegšanas veidā – temperatūrā, attiecīgajās mērcītēs un vīnā. Buržujā austeres tiešām ir dievīgi gardas, un es noteikti atgriezīšos jau tuvākajā laikā uz pāris austerēm un atdzesētu glāzi vīna. Ja tā garšo buržuja brokastis, tad jā – es vēlos būt buržujs!
Atmosfēra, interjers un apkalpošana
Atskatoties uz atmosfēru, interjeru un apkalpošanu, mans pietīcīgais garšas un dzīves baudītājas viedoklis par restorānā Buržujs piedzīvotu un redzēto būtu vērtējams ar 4 lieliskām zvaigznēm, vērtējot no 5.
Pēc manām domām, restorāns varbūt bija pārāk pieticīgs pārticīgu cilvēku sabiedrības apmeklētājiem. Biju gaidījusi mazliet vairāk glamūra gan interjerā, gan apkalpošanas stilā. Bet šoreiz pieticīgums, manā skatījumā, spēlēja par labu, jo bieži vien pārāk uzspīlēta glance no malas attur ienākt restorānā vidusmēra pilsētnieku, kāda esmu arī es.
Kā zināms, vēsturiski vārds ”buržujs” apzīmē turīgus pilsētniekus, bagātniekus, kas ir izvēlīgi un spēj novērtēt īstas vērtības. Ja pieņemam, ka restorāna Buržujs galvenā pievienotā vērtība ir austeres, tad šī vieta ir piemērota īstiem dzīves un austeru baudītājiem, kur pavadīt savus nesteidzīgos vakarus.